Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a Magyar Posta küldeményköv...

Ha a Magyar Posta küldeménykövetése szerint én megkaptam valamit, de én mégsem kaptam meg, akkor hogyan lehet reklamálni? kérhetem, hogy mutassák be az átvételi elismervényt?

Figyelt kérdés

2020. okt. 2. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérheted.
2020. okt. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy mostanában(vírus) nem személyesen írod alá a cuccot, hanem a futár/postás ír alá helyetted, így nem is tudom, hogy mire mennél ezzel. De mindenképpen reklamáld meg! Első lépésben a lakhelyed szerinti illetékes postahivatalnál (városokban körzetesítve vannak) és ha ott nem érsz el eredményt, akkor a MP.Reklamációs osztályán.

Az sem mindegy, hogy amit hoztak (volna) az már ki volt e fizetve általad, vagy sem?

2020. okt. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha hivatalos irat vagy tértis nem írhatja alá az ügyfél jelenléte nélkül. Első körben néz meg a postaládát, kérdezd meg a veled együtt lakókat, hogy nem-e vettek át valamit. Ha nem, akkor a körzeti postán érdeklődnék. Előfordulhat, hogy rosszul rögzítették és ott van a küldemény. Azonosítószám alapján le tudják kérdezni a rendszerben, ott többet látnak, mint az ügyfél nyomkövetésben. Ha nem te vetted át, valószínű megkérdezik a kézbesítőt is, hogy történt ez, majd kivizsgálják az ügyet.
2020. okt. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3

"Ha hivatalos irat vagy tértis nem írhatja alá az ügyfél jelenléte nélkül"


Pont erről beszélek! Az orrom előtt írják alá a küldeményt.

2020. okt. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem is állítottam, hogy nem ezt írtad. A kérdezőnek válaszoltam.
2020. okt. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Én egyszer ezt a választ kaptam:


Tájékoztatjuk, hogy a kézbesítési kísérlet megtörténtének igazolására lehetőségünk nincs. Az értesítőket nyilvántartásba vétel nélkül kezeljük, kézbesítésük utólag nem kimutatható.


És a cuccom szépen visszament a feladóhoz..

2020. okt. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os ez így van. De a kettőtök esete teljesen különbözik.


1. Nálad az lehetett, hogy nem dobott értesítőt, vagy dobott csak máshova. (Erre írja, hogy a kézbesítési kísérletet nem tudják igazolni). Nem értesültél a küldeményről, visszament a feladóhoz. Szabálytalan és bosszantó.

2. A kérdező esetében, ha nem az ő háztartása vette át, egy vad idegen, illetéktelen kapta meg a küldeményt. Nem tudjuk milyen küldemény, de lehet csomag, amiért fizetett, személyes adatokat tartalmazó levél stb. Azt viszont kimutatja a rendszer, hogy kézbesítette vagy sem. Ha kézbesítette, de nem nekik, ki kell vizsgáltatni.

2020. okt. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sőt ha helyettes átvevő volt, személyi számot kell rögzíteni illetve annak a személynek a nevét kell beírni aki átvette. Ha a címzettet sem ismeri a kézbesítő, akkor a címzettnek is személyi felmutatása, számának rögzítése előírt pl utalványok esetében. A pénzküldeményeket szigorúbb szabályok illetik. Ha kivizsgálás indul, a pda rögzítette, elküldte az adatokat a kézbesítésről, ha levél volt. Utalvànynál az utalványon kell feltüntetni, csomag esetében papír alapú. Szintén személyi szám kell ha helyettes. Lehetne még ragozni, de a kivizsgálás során ezeken kell végig futni.
2020. okt. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!