Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy történt az az öngyilkosság?

Hogy történt az az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
Nem éltem még mikor történt, de hallottam valami ilyesmiről. Vetésis diákok és talán a tanárnőjük is leugrott a viaduktról. Hogyan történt? Nagyon érdekelne, csak 1 cikket találtam, de az összességében beszél az öngyilkosságokról amik a viaduktnál történtek.

2020. okt. 9. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Pont kamasz voltam, amikor történt. Testközelben voltam azon a területen (fizikailag a környéken, területen, így értsd; szóval én sose voltam szuicid, se nem vagyok szuicid hajlamú), kb 30 éve esett meg. Mégse tudok sokat. Bocsi, hogy ködösítek, de anonim akarok maradni. Akkoriban a Vetésiben a későbbi Fidesz-es Navracsics Tibor volt az iskolaigazgató. Addig abban a városban (más településekhez is volt közöm, de ott is ismerős vagyok) csak egy gimi volt: a Lovasi (nem, nincs köze Lovasi Andráshoz, habár a vetésis öngyi esetek idején lett népszerű a Kispál). 1989-ben felavatták a Vetésit. Így Navracsics és a városvezetés valamiféle "egészséges konkurenciának" tekintette a Lovasit, hogy "mi majd megmutatjuk, hogy itt is halálra tanulnak az ifjak és keménypöcsűek a diákjaink...!" Csak persze finomabban és burkoltan megfogalamzva...


Nem szeretnék konkrétan fogalmazni és én nem pont akkoriban tapasztaltam meg (anonim maradnék), de tudnék beszélni a hajtásról, teljesítménykényszerről sokak nevében - bár eminensek mindig is voltak, akiknek semmi se kottyan meg, na de a többség érezte a súlyokat... (biztos hallottál arról, Japánban mi jellemző, na ilyesmi volt a vetésis sztori is, Japánban is az egyik vezető halál ok a gimisek öngyilkossága, a teljesítménykényszer miatt).


Tehát ehhez tartotta magát a vezetés. Meg is lett az erredménye egynémely esetben, mint utaltál ré a kérdésed tartalmában...


Ehhez persze hozzájött az ögyilkosoknál néhány szokványos kamaszkori válság: szerelmi problémák stb. Az egyik öngyilkosnak nem sikerült, de arról én is csak egy újságcikkből értesültem: elmondása szerint állítólag talppal érkezett a földre és örökre megbénult. És, mint tudod, voltak, akiknek sajnos sikerült...


Tudom, nagyon kevés infót írtam, nem tudok többet, majd biztos jelenkeznek bennfentesebbek is, akiknek valakije áldozat volt. Nekem hálisten senkim. Miközben "testközelben és területközelben" voltam, hogy úgy mondjam... Később felsőoktatásra jártam máshol és megint jók lettek a jegyeim, mint általánosban. Ez is beszédes...


Neked is volt közöd valamihez, pl Lovassy, Vetési?

Lehet, hogy nem írtam őjat neked mindevvel, az is lehet, hogy többet tudsz, mint én annak ellenére, hogy én éltem is akkoriban, kamasz voltam és arrafelé voltam "jártas". Nem tudom, nem ismerlek.

2020. okt. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elég konkrétan fogalmaztál, ami kimeríti az öngyilkosságra közvetetten hajlamosító igazgatói attitűdöt. Normális vagy te?!
2021. jan. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Főleg meg nem kellene hazudni.

Navracsics NEM VOLT 89-BEN KÖZÉPISKOLÁBA IGAZGATÓ, MERT MÉG EGYERTEMISTA VOLT!

.

"A veszprémi Lovassy László Gimnáziumban érettségizett 1984-ben. Sorkatonai szolgálatának teljesítése után 1985-ben kezdte meg egyetemi tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Állam- és Jogtudományi Karán. Itt szerzett 1990-ben jogi diplomát.

.

Navracsics 89-ben még egyetemista volt a jogi egyetemen. zután a Veszprémi Városi Bíróságon volt fogalmazó 1992-ig, majd a Veszprém Megyei Önkormányzat közigazgatási és informatikai szolgáltatóirodájánál dolgozott kutatóként. Itt tette le 1993-ban az egységes jogi szakvizsgát. 1993-tól 1997-ig a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem politikatudományi tanszékén kapott tanársegédi beosztást, közben az 1996–1997-es tanévben ösztöndíjasként a Brightoni Egyetemen járt tanulmányúton. 1997-ben átkerült az ELTE Állam- és Jogtudományi Karának politológiai tanszékére (később Politikatudományi Intézet) adjunktusi beosztásban. 2001-ben vette át egyetemi docensi kinevezését.


1999-ben szerezte meg PhD fokozatát politikatudományból. 1996-ban a Magyar Politikai Intézet Egyesület alelnökévé választották. A Magyar Politikatudományi Társaság tagja, 1997 és 2000 között a társaság főtitkára volt. 1999-ben a Politikatudományi Szemle szerkesztőbizottságának lett tagja. Európai belpolitikáról tart előadásokat, illetve kutatószemináriumokat. 2007-ben a hallgatók az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán az év oktatójának választották."

.

Ti még hazudni sem tudtok.

2021. jan. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
11%

1-es!

Úgy hazudj, hogy el ne kapjanak!


[link]

2021. jan. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

TÉVEDTEK, kettes, hármas, négyes. Épp a te linked

igazolja az első hozzászólót:


"Navracsics Tibor

1989-1999

történelem, földrajz"


Használd a keresőt. Navracsics Tiborra. Valamint arra a kulcsszóra is, hogy "igazgató". NÉZZÉTEK MEG AZ ÉLVSZÁMOKAT.


"Igazgató" rubrika csak egy van, aki vélhetőleg a jelenlegi igazgató.

Igazgató helyettesi rubrikék is vannak, de az más.


[link]

2021. jan. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 véndiák válasza:
A Vetési első igazgatója a politikus Navracsics Tibor azonos nevű édesapja volt.
2021. ápr. 8. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!