Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha az ügyintéző félretájékozta...

Ha az ügyintéző félretájékoztat, hová fordulhatok,mit tehetek?

Figyelt kérdés

1 éve voltunk bent személyesen a férjemmel, hogy beadjuk az igénylésünket garzonlakásra. Két féle nyomtatvány volt. Az egyik garzonlakásra, a másik önkormányzati lakásra.Mi mind a kettőt kitöltve vittük magunkkal a szükséges dokumentumokkal együtt. Az ügyintéző kérdezte,hogy melyikbe szeretnénk menni,mi mondtuk,hogy elsősorban garzonba szeretnénk menni de ha hamarabb megkapnánk a másikat,akkor azt is elfogadjuk. Erre az ügyintéző azt mondta, hogy nem kell mind a két nyomtatványt leadnunk, elég csak az egyiket és akkor ő ráírja hogy melyikbe szeretnénk menni és az úgy jó lesz, értesítenek ha van valami fejlemény.Akkor kb. fél évre rá bementem érdeklődni, amikor is a nő közölte velem, hogy dehát mi nem adtuk be garzonra az igénylést hanem csak önkormányzati lakásra. Először nem is értettem,hogy miről beszél és megkérdeztem tőle, hogy akkor mégis miért mondta azt, hogy nem kell beadni mindkét papírt,elég az egyiket is holott nekünk pont hogy a garzon lett volna a fontosabb...erre azt mondta hogy akkor valamit félreérthettünk. Szerintem meg ő értett félre valamit mert mi a férjemmel mind a ketten emlékszünk hogy mit mondott és akkor ő félretájékoztatott bennünket, illetve nem csak akkor az egyszer hanem többször is amikor bementünk. Mostmár be sem lehet adni az igénylést. Ki tudja még mennyi idő lesz az is mire beadhatjuk, nem még mire megkapnánk a lakást...Pedig már egy éve beadtuk és vártunk abban a tudatban,hogy minden rendben. Ez esetben a felettesével kell beszélnünk? Vagy hová fordulhatunk ha egy hivatali ügyintéző félretájékoztatja az ügyfeleit és nem végzi a munkáját?

A válaszokat köszönöm!



2020. okt. 12. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudod valamivel bizonyítani a félretájékoztatást? Történtek írásban, e-mailben levélváltások? Ha nem, akkor csak bosszankodni lehet. Illetve, panaszt nyújthatsz be, az ügyintéző főnökénél (ezt jobb írásban), de nincs rá biztosíték, hogy bármi történne, vagy szankcionálnák a viselkedését.
2020. okt. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem kaptunk semmi féle papírt ezzel kapsolatban.Annyi történt hogy bekerültünk a gépbe,hogy ott jártunk ill. hogy beadtuk az igénylés önkormányzati lakásra. Nem tudom,hogy az ér e valamit,hogy kettőnk szava van egy ellen,hiszen a férjem is ott volt.?
2020. nov. 14. 09:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Benyújthattok írásban panaszt az ügyintéző főnökénél, vagy utána kellene járni, hogy annak az osztálynak ki a felettese, vezetője, és neki.

Mivel azonban csak a ti szavatok áll az ügyintéző ellenében - amit akár ki is magyarázhat -, nem kecsegtetnélek benneteket túl sok sikerrel. Viszont egy próbát megérne. Esetleg ügyvéd, vagy joggal foglalkozó ismerős nincs a családotokban? Talán akkor lenne valami foganatja az egésznek. DE ezt csak laikusként gondolom. Ha egy panaszlevél jól van megfogalmazva, csak akkor hatásos.

Egyébként az is lehet, hogy szándékosan beszélt le a másik lehetőségről. Ki tudja ezt így már utólag?

2020. nov. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!