Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik olyan félautomata...

Létezik olyan félautomata puska, aminek nincs cserélhető tölténytára és az utántöltéshez sem szükséges a lövedéken kívül kiegészítő (clip,heveder, stb.), tehát a töltényeket egyesével töltjük be?

Figyelt kérdés

2020. okt. 12. 21:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%
Nem vagyok szakértő, de szerintem nincs ilyen. A félautomata rendszernek pont az a lényege, hogy az üres hüvely kivetése, és az új betöltése automatikus. Egylövetű fegyvernêl semmi értelme nem lenne.
2020. okt. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Igen, a winchester puska.
2020. okt. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%

Pl m1 Garand

[link]

Feltéve ha erre gondoltál

2020. okt. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A winchester az nem félautomata.


AZ m1-nél meg a töltény egy kis tartóban/clip-ben van, és azzal együtt teszik be, amit kiürüléskor kivet a puska a klasszikus ping hangzással.

2020. okt. 13. 18:54
 5/17 anonim ***** válasza:
3mas vagyok, bocsánat félre olvastam a kérdést. Ilyen golyós puska nem igazán van, de sörétesekből majdnem minden félautomata sörétes ilyen, pl benelli super vinci.
2020. okt. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

3mas vagyok kicsit keresgéltem Remington model8 at találtam annyi ,hogy itt is lehet clipet használni, de ennél a puskánál, csak a töltést gyorsítja fel, magába a puskába nem megy be a clip.

[link]

2020. okt. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Van ilyen.

Szksz.

Van tár, de az a fegyveren belül van, töltöléces. A léc csak a töltést gyorsítja nem a fegyver része.

2020. okt. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Pontosan ilyenre gondoltam.

Viszont ahogy olvasom ez a Remington már öreg modell, már nem gyártjá.

Vajon létezik olyan, amit még mai is gyártanak, ezzel a megoldással?

2020. okt. 13. 20:46
 9/17 A kérdező kommentje:
Az SZKSZ-t töltőléc nélkül is meg lehet tölteni?
2020. okt. 13. 20:50
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha vásárolni akarsz ilyen tipusú lőfegyvert akkor érdemes megkérdezni kapszli fegyverboltot. Ha meg csak kiváncsi vagy, érdemes fegyverfórumon megkérdezni.
2020. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!