Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Penészfoltos könyvlapok,...

Penészfoltos könyvlapok, könyvlap-élek kezelésére mondanátok valami praktikát? Szeretném megtisztítani a könyveimet, mert a rossz szellőzés miatt még az újak is foltosak lettek, hiába állnak polcon.

Figyelt kérdés
A radír és az aceton nem jött be.

2020. okt. 15. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:

A penészre eddig az ecetet hallottam, nem az acetont.

Egyébként - mivel könyvről van szó - lehet, hogy csak ózongenerátor válna be (ezt szokták lakásokra javasolni), bármit is takarjon ez a szerkezet, illetve hasonló hatású a napfény.


Szakértői oldalak:

[link]


[link]

2020. okt. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A penészfoltokat szerintem már nem fogod tudni eltüntetni. A hypo fehérít és kiirtja a penészt, de az is foltot hagy. A lakás szellőztetését kell megoldani, ügyelni kell arra, hogy a páratartalom 45-55 % között legyen. Erre én a rejtett ablakszellőzőt javaslom, ami műanyag ablakba könnyen és roncsolás nélkül beépíthető. Ez huzatmentesen, szabályozottan és ezért energiatakarékosan szellőztet.
2020. okt. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a fekete penészre gondolsz, az kemény dió, a könyvnek lapokra való szétszedésével esetleg megvalósítható. Egyébként a lapokat egyenként át lehet vasalni forró vasalóval. Vizes szerek foltot hagynak és a hipó sem jó, mert ott is csak különválasztott állapotban lehet egyenként kezelni a lapokat, a maradék hipót el kell távolítani és a klórmaradványokat is el kell tüntetni. Lényeges a papir összetétele, mert régi, szinte teljesen cellulóz alapú papir ellenállóbb, mint a farostot is tartalmazó.
2021. márc. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3-asm én a könyvek élére gondoltam. A lapoknak belül semmi baja, de az élek lettek penészesek a rossz tárolástól, párás szobától. Próbáltam leradírozni, de semmi. Szavó penészirtót is fújtam egy kísérleti példányra, nem hozta le, pedig festett falon jól működik.
2021. márc. 25. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!