Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen játékot szeretnétek?

Milyen játékot szeretnétek?

Figyelt kérdés
Egyetemre kellene elkészitenem egy játekot, de semmi otletem nincs, olyan kene, mint pl a witcher. Segitenetek legyszi, barmilyen otlet jo lehet.
2020. okt. 19. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha olyan kéne mint pl. a viccser, akkor legyen olyan. Mi a kérdés?
2020. okt. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Új játek, ami még nincs, ugy ertem, nem olyan mint a csgo, hogy a karakter helyen vagy, hanem mogotte.
2020. okt. 19. 13:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Külső nézet, rendben van. És akkor mi a kérdés?
2020. okt. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hogy milyen temaja legyen a jateknak
2020. okt. 19. 14:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja hogy ja.

Legyen mondjuk egy csöves szimulátor.

Élsz az aluljáróban napról napra, technokolt szívsz, tarhálsz, kannás bort iszol, megkéseled a norvégokat, kirabolod a nyuggereket, menekülsz a rendőrök elől.

2020. okt. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bakker, ennyire nem lehet szegényes a fantáziád.


Én régen akartam olyan lovagos játékot csinálni amiben harcolsz a csatában kardokkal nyilakkal stb. 2009-ben kijött a Mount&Blade ami ilyen volt. Igaz elcseszték mert a legállatabb csata keveredett a legostobább igazgatással és diplomáciával...


Volt még ötletem. Pl egy olyan játék ami RTS fajta de az egységek bogarak és rovarok. Elkapod a rovart és beleülteted a vezérlést mert lezuhant a földre egy nagy űrhajó és a miniatűr űrlények azon versenyeznek hogy ki tud előbb kijutni a bolygóról ezért uralmuk alá vonják a legegyszerűbb és legjobb munkabírású állatfajokat, hogy nyersanyagot bányásszanak nekik és harcoljanak a többi ufó által irányított seregekkel....



Amúgy maga a kérdés kiírásod némiképp elég hiteltelennek tűnik révén hogy ezért tudjuk hogy kik és hogyan írnak játékot és az nem egy ember és nem emberi költségvetésből és nem egy tanév alatt és nem kétforintos gépekkel és nem elhanyagolható tudással.


Az az igazság hogy nem is a témában kellene előrelépni hanem a módszerben. A játékoknak komoly hiányosságai vannak évtizedes viszonylatokban és ezek mára komoly tartozássá nőttek amit senki nem kér számon az iparon.


Az emberi interakció és a hiteles élő környezet hiányzik a változatossággal együtt. Legalább élmény szinten kellene elhinned hogy a játékvilág szereplői és karakterei valamilyen szinten önálló entitások... Ha ezt csak megpendíteni is sikerülne az szerintem hatalmas dolog lenne. Nem kell hogy hiteles személyisége legyen. Legyen önálló!


Amúgy volt még millió ötletem.


Pl az egyik az hogy a játék menjen nélkülünk is. Vagyis olyan mértékben tudjuk csak átvenni a jétékban az irányítást amennyire jók vagyunk. Ne legyen mentés, hanem minden cselekvés verziónak legyen folytatható szála.

Olyan lesz a játék amilyenné alakítod. Ha elcseszted és meghalt a túsz akkor elcseszted. A játék hátra sorol, bűntit kapsz, és már csak mellékszereplő vagy. Vagy beállsz a sorba vagy kalózkodsz de akkor vállalod hogy ott véget ér a játék ha elkapnak.


Választható karrierek sok játékban vannak de olyanok amik nagyon összemosódnak mint az életben olyanok nem igazán. A Far Cry 1 hatalmas szabad tág és döntészabad világát hatalmas sikerrel honorálta a piac. Pedig csak kicsit gondolkodni kellett volna.


A játékban hatalmas újítás lenne belevinni az érzelmeket. Pl a becsület, a kiállás, a tragikus szerelem üldözése amit elszakítanak tőlünk stb. Mind hatalmas élményt tudna adni. Pl Lara Croft-ba anno sokan beleestek mint ideálba. Nőies kemény és autonóm csaj, saját kéróval, saját tornateremmel, aki motorozik és olyan nőiesen tud sziklát mászni ha nyomva tartottad a shift-et...

A Fallout 3-ban a csajjal való enyelgés csak arra jó hogy néha adjon neked cuccot. A 4-ben már kicsit érzelmesebb és intimebb a figura de még mindig csak scriptek. Ha még élőbbé lehetne programozni az már valódi illúzió lenne.


Rengeteg ötletem van.


De szerintem ami neked kell az az hogy vegyél elő egy korlátolt klasszikust ami nem túl bonyolult és frissítsd olyan funkciókkal amik a régi megjelenésekor hibákként feltárásra kerültek!


Pl Settlers II

A legjobb Settlers játék a legszebb grafikával. Kicsi ugráló emberek. Emlékszem ahogy izgultam hogy mikor viszik már a követ mikor a páncélt és mikor ér oda az aranypénz az őrtoronyba.


Az összes többi ennek a sikeréből táplálkozott. Csak okádék gyurma grafikával és ostoba irányítással.


Az X-Com UFO pedig egy nagyon jó példa arra hogy hogy lehet egy ezer éves játékot a mai napig élvezni és imádni...

rengeteg lehetőség, fejlesztés, részletesség, összetettség, történések, stílusos grafika és imádnivaló magyarítás.

Pl a "szomszédgránát" a mai napig verhetetlen. Bár a "pusztító bomba kilövő" az "elektronfáklya" és a "hiperhullám dekóder" se rossz...

2020. okt. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!