Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföldön tartózkodom. A...

Külföldön tartózkodom. A vidéki lakásban a felső ablakok nyitva lettek hagyva (szellőztetés miatt). A lakóközösség a lakás kényszer felnyitását követeli (két ablak miatt). Megtehetik? Milyen jogon tehetnek ilyet, és én mit tehetek ellene.

Figyelt kérdés
idézem a levélből: " Senki nem akar Ön miatt többlet költséggel fűteni. Az éjszakai órákban már fagyok vannak és ez igen csak nem mindegy. Kérem oldja meg valahogyan akár felnyittatással is. Ellenkező esetben nem fogják a tulajdonosok hagyni ezt és kényszer felnyitást fognak kérni hatóság jelenlétében."

2020. okt. 19. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
25%
Becsukod
2020. okt. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igencsak nem mindegy :DDDD
2020. okt. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint, erre nincs joguk.

Viszont, ha meg tudod oldani - a békesség kedvéért -, ha valaki ismerősöd oda be tudna menni, és becsukni az ablakokat, az megoldás lehetne.

Már csak amiatt is, hogy ha netán madarak költöznének be, akkor nagyobb lenne a gubanc, mint most az, hogy a fűtés miatt zrikálnak.

2020. okt. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%
Ha más megoldás nincs, küldj nekik pénzt a plusz költségekre.
2020. okt. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy buzgómócsing. A házban nem hiszem h van mérő és h közösen dobnák össze a költséget. Ha van temperálás nálad akkor az 10-16 fok lehet amit szerintem bukóra állított ablaknál is tud tartani. Ha pár hét múlva úgyis hazamennél akkor hagyd! A te lakásodba senkinek nincs joga bemenni ilyen marhaságok miatt hacsak nem ázik be az alattadlévő csőtörés miatt. Viszont a felnyitott vagy feltört laksát nem lehet őrizetlenül hagyni szerintem ilyenkor sem.

Kérj jogi tanácsadást és fenyegesd meg a levélírót feljelentéssel ha hozzányúl az ingatlanodhoz!

2020. okt. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!