Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik város lehet a mai...

Melyik város lehet a mai megfelelője a "Szvirzsó"-nak?

Figyelt kérdés
Családfa kutatást végzek és egy 1884-es apáczai házassági iratban találtam egy rokon születési helyéhez beírva, hogy Szvirzsó. Tudja valaki melyik mai település lehet?
2020. okt. 21. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Melyik országról van szó?
2020. okt. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocs, ez az anyakönyvi kivonaton van, vagy a Familysearch-os digitalizált átíráson? Ha utóbbi, akkor keresd meg az eredeti képet az anyakönyvröl és ott nézd meg, mi van odaírva, ugyanis rengetegszer rosszul lett digitalizálva, sok az elírás!
2020. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, észrevettem én is, hogy több helyen is rosszul vitték fel az adatokat, de ez az anyakönyvi kivonaton van.
2020. okt. 21. 16:05
 4/8 A kérdező kommentje:
Maga az anyakönyv azt hiszem a mai Csanádapáca területéről való, de nem írtak bele országot, megyét, régiót, csak azt amit említettem. Én viszont nem hiszem, hogy magyar településről lenne szó.
2020. okt. 21. 16:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudsz esetleg egy képet feltenni az anyakönyvröl?
2020. okt. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
2020. okt. 21. 18:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Tényleg úgy tünik, annak lehet olvasni.

Amit meg tudsz esetleg tenni, hogy megkeresed az elözö házassági anyakonyvét az illetönek (a Vanczel Jánossal kötöttet), hátha ott kiderül, emellett valószínü, hogy a szülei neve is megvan, amit szintén vissza lehet esetleg keresni, vagy esetleg a volt férj halotti anyakönyvét, hátha ott több infó van..

2020. okt. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Közben találtam egy Apácza nevü települést, ami NEM Csanádapáca, lehet, hogy ez az, amiröl ott szó lehet:

[link]

2020. okt. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!