Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meddig érvényes a matrica...

Meddig érvényes a matrica nélküli diákigazolvány?

Figyelt kérdés
1992.08.23.-án születtem tehát nemsokára betöltöm a 18-at és nem tudom, hogy utána még a nyáron használhatom a diákigazolványt attól hogy elmúlok 18? Mert azt olvastam hogy 18 felett kell matrica de még akkor nem lesz iskola mikor nekem kéne a diák:S
2010. aug. 9. 08:37
 1/5 A kérdező kommentje:
És még az a kérdésem, hogy a matrica pénzbe kerül vagy ingyenes?
2010. aug. 9. 08:40
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk egész évben voltak problémák a diákigazolvánnyal.

Több osztálytársamat meg akarták büntetni a buszon,mert nem volt matrica a diákon.Volt,aki meg is kapta a büntetést,holott matrica akkor kell a diűkigazolványra,ha valaki betöltötte a 18-at,de továbbtanul (5-6. éven,fősuli,egyetem).

Nekünk ezt mondta ofőnk.

2010. aug. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem :S Hát engem eddig nem büntettek meg mert nem volt rajta matrica! De amugy kaptunk 1 papirt amivel ezt a törvényt lehet igazolni hogy 18 alatt nem kell! De nekem sajna más a gondom :S
2010. aug. 9. 09:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Elvileg október 31-ig érvényesnek kell lennie. Én elmúltam 18 és nekem is úgy van... nekem eddig nem volt ebből gondom, pedig már láttak matrica nélkül. Ha ezen problémáznak, mondd meg határozottan, hogy "Október 31-ig érvényes, különben is nyáron honnan szerezzek matricát, ha a sulik is csak szeptemberben kapják meg?"

Ha tovább problémázna az ellenőr fogadd el a csekket, menj be ahova be kéne fizetned és ott is add elő ezt és hogy nem vagy hajlandó fizetni. Ott már jobban ismerik a törvényeket, sajnos sok ellenőr nincs tisztában ilyenekkel-.-

2010. aug. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem hát igen! Köszi a segítséget :)
2010. aug. 9. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!