Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Érvényes matrica nélkül a...

Érvényes matrica nélkül a diákigazolványom?

Figyelt kérdés

Azt mondja ismerősöm, hogy mivel betöltöttem már márciusban a 18-at akkor kell matrica a diák hátuljára(adott tanévi),de eddig nem volt rajta már vagy általános suli 5. osztálya óta(és az a régi diákom volt)! Tehát akkor kell vagy nem, mert bemegyek akk suliba ilyen matricát kérni!

Távolsági buszon szeretnék közlekedni ill. BKV-n.

Érvényes egyáltalán a diákom még? de jövőre uabba a suliba fogok járni.


2011. jún. 27. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Eddig is csak akkor lett volna érvényes, ha van rajta matrica. Max elfogadták így is, mert tanköteles korban voltál. De attól még eddig sem volt érvényes, szóval kell szerezned rá matricát (mondjuk elég ritkán nézik meg).
2011. jún. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
ha előző tanévbe /szept. 1 uténa töltödted be a tanévet/ akkor is beleköthetnek mert akkor évvégéig tankötles vagy tehát akkor neked nem adnak abba az évben ugy tudom
2011. jún. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most még érvényes, majd szeptemberben kell matricát kérned (feltéve ha még tanulni fogsz).
2011. jún. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: olvasd el rendesen a kérdést. Ha nincs rajta matrica, akkor hogy lenne most érvényes? Szerintem te arra gondolsz, hogy a nyáron még érvényes ha ebben a félévben volt rajta matrica, és majd csak októberben kell érvényesítenie
2011. jún. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nincs rajta matrica, akkor hogy lenne most érvényes? "


Úgy hogy tanköteles kor alatt nem kötelező matricázni a diákot...


Úrjézus, aki nem ért hozzá miért nem fogja be a száját?


Kérdező!


A diákod addig az év okt 31.-éig érvényes matrica nélkül, amikor betöltötted a 18-at azaz a tanköteles kort.

Ha jól értem, 201 márciusban töltötted be akkor 2011 október 31-ig érvényes matrica nélkül.

Ezután már csak matricával lesz érvényes, ha a közoktatásban tanulsz tovább akkor kérni kell rá, ha mész felsőoktatásba akkor az új diákod már azzal kapod majd.

2011. jún. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!