Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet védekezni a...

Hogyan lehet védekezni a következő eszközökkel szemben?

Figyelt kérdés

Ilyesmi eszközökre gondolok: sokkoló, gázspray, paprikaspray. Ezen eszközök a sokkoló kivételével önvédelmi eszközök, s éppen ezért teljes lefegyverzésre, vagy inkább megzavarásra jók.


Ebből adódik, hogy támadásra is használható. Lesokkolnak ártalmatlanná tesznek és tulajdonképpen azt csinálnak, amit akarnak.


Van mód védekezni és ha igen hogyan?



2020. okt. 23. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Futassal, minel messzebbre, minel gyorsabban.
2020. okt. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyanus vagy te
2020. okt. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ne nevettess mar :)


Gazspray? Szabad teruleten? Lehet köhögsz egyet, de nagyjából ennyi.


Sokkolo? Azt am ott kell huzamosan tartani, hogy osszerantsa az embert … az amerikai rendoroknek van amit messzirol beled lonek, de ezek az utcai harcos dolgok viccesek.


Hogy kell vedekezni az ilyen ellen? Ki kell rohogni az illetot es jol seggbe kell rugni.

2020. okt. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Haver! Ha ilyen felos vagy es aggódsz a hétköznapokban, akkor setalj le szepen egy boxterembe es beszelj az edzovel. Jarj edzésre es elfognak mulni a felelmeid.
2020. okt. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is gyanús vagy, kérdező!

Amúgy a harmadik hozzászólóval nem értek egyet. Ha a gázsprayvel közvetlen közelről arcon fújnak, akkor mindegy, hogy szabad területen vagy. Ha a gáz bejut a szemébe a támadódnak, akkor azt egy darabig biztos nem fogja tudni kinyitni a fájdalomtól és a könnyektől. Ráadásul mivel a töltőanyagot be is lélegzi, ezért olyan szinten fog fulladásrohamot kapni, hogy egy kis ideig tutira nem lesz kedve se verekedni, se rabolni. Ez a kis idő pedig elég ahhoz, hogy te, kedves kérdező elhúz a helyszínről. Viszont a paprikaspray a gázspraynél is hatékonyabb, hiszen az nem csak a nyálkahártyát marja, hanem azt a sima bőrfelületet is, amivel érintkezik, úgyhogy amíg a támadód éppen pokoli kínokat él át, addig te el tudsz szaladni.

A sokkoló meg egyébként szerintem sem a legjobb taktikai eszköz, mert egyénfüggő, hogy kit mennyire tudsz vele hatástalanító, ráadásul nagyon függ a sokkolód típusától is. Van olyan támadó, aki csak egy kis csípést fog érezni, attól még ugyanúgy elveszi minden értékedet. De van olyan támadó is, akit egy kis elektrosokk úgy padlóra tud küldeni, hogy perceken keresztül csak remegni fog, kötekedni tuti nem. Viszont a sokkoló tényleg kockázatos az utcán, mert vagy bejön vagy nem. És ha nem, akkor a támadódat csak fel fogod bőszíteni, ez meg sosem jó.

Figyelj ide, tisztelt gyanús kérdező! Legyen egy átlagos, normális, hétköznapi, nem kirívó öltözködésed és hajviseleted. Emellett kezdj el szépen lejárni a konditerembe, és pakoltass össze egy hozzáértővel egy testépítésre alkalmas étrendet. Amellett, hogy a sportolás, az erősítés, és az egészséges táplálkozás mennyire fontos az életben, még az önbizalmad is nőni fog, ráadásul izomtömeget is magadra tudsz edzeni, ami megint csak jól jön az utcán. Hidd el, hogy egy jókötésű, izmos paliba kevesebben akarnak majd belekötni, mint egy vézna kiscsávóba, vagy egy elhízott, dagadt, tohonya ürgébe, akin látszik, hogy se elfutni nem tud, se az öklét meglendíteni.

Ja és a legfontosabb az, hogy ne látszódj könnyű prédának. Ha olyan környéken kell egyedül elhaladnod, ahol azt érzed, hogy potenciálisan veszély leselkedhet rád, akkor tedd zsebre a telefont, vedd ki magadból a fülhallgatót, és járj nyitott szemmel, figyeld a környezeted, legyél résen. Közben sugározz magadból erőt, tartást, dinamizmust, erélyességet, határozottságot. Minek akarna egy tipikus senkiházi utcai tolvaj kirabolni egy kigyúrt, éber, barátságtalan fejű fickót, amikor ott vannak az öregek, meg a 15 éves divatmajmok?

2020. okt. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Különösen hasznos volt az utolsó.


Az én problémám az, hogy valószínű könnyű prédának látszom. Nem vagyok egy nehézsúlyú ember. Kb 170 cm magas vagyok és elég ártatlan, gyermek arcom van (legalábbis megborotválkozva).


Soha nem verekedtem, így nem igen vagyok magabiztos egy csomó esetben. Nem is ütöttem meg embert sem. Nem volt rá szükségem, de mióta a fővárosban élek rendszeresen ki vagyok téve ilyeneknek.


Amikor a múltkor rám ordított egy öt fős csapat a Keleti Pályaudvarnál, hogy "Mi van kutya?" amit egy késelő szerű beijesztés követett, vagy a Népligeti buszpályaudvar aluljáróban egy Nálam két fejjel magasabb csávó rámordít, hogy "Tápot vegyél a gyerekednek." Ilyenkor én félek. Egy ideje nyomozgatok, hogy milyen küzdősportot kéne tanulni. Mentálisan nem vagyok kiképezve az ilyen esetekre. Egy nálam határozottabb és/vagy agresszívabb ember felszólítására összerezzenek.


Ami a gyanúsítgatást illeti. Kikérem magamnak. Agyban kombinálok dolgokat és ekkor jutott eszembe, hogy ezek ellen az eszközök ellen teljesen tehetetlen vagyok. Amúgy is a fent leírtak miatt. Szerintem gondolni kell ilyen szituációkra is. 28 éves vagyok. Most költöztem fel a fővárosba, mert kaptam egy jó állást, jó fizetéssel. Ideje férfivá is válni, de ilyen szituációkkal nem boldogulok.

2020. okt. 24. 18:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Paprikaspray a legjobb , zsebben tartva 50 ml . Másikba CS gáz . Balhé esetén vagy tré helyen ráfogsz , aki pofázik közelít kap egy egy fújast 2/3 méterig . Kutya reszeg ellen is paprika a jó . Tonfa vipera hasznalata sok gyakorlas technika erő kell . Bevalt dolog a csali gagyi mobil penztarca , ezt ha ledobják eltereli a figyelmet lefujod képen rúgod ha lehajol ....
2020. nov. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Sokkoló drága mind gyenge és közel kell használni . Thay box Sambo Defendo nagasu do kevert elszánt támadósportok jó .
2020. nov. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!