Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A média mennyire manipulál...

A média mennyire manipulál minket? Mit szóltok ehhez a történethez? Ti tudtok hasonlót?

Figyelt kérdés
Nemrég a városomban egy személygépkocsi leégett. Egy személy volt benne de nem lett baja. Érkezett nyugodtan kiszállni. A tűzoltóság kb 1km-re volt, de majdnem húsz perc kellett, hogy kiérjenek, aztán valami gond volt a tömlővel, így mire elkezdték az oltást már nem volt mit oltani.. Másnap megláttam a cikket neten, aminek úgy volt megfogalmazva a vége, hogy "hála a tűzoltók gyors és precíz munkájának, nem sérült meg senki és sikerült eloltani a tüzet". A személy akinek a kocsija égett le, a cikk alá leírta kommentben, hogy mindegy lett volna ha ki sem hívják a tűzoltókat, és hogy nem nekik köszönheti az életét. De a komment negyed órán belül törölve is lett, csak a többi kommentet hagyták meg, amik arról szóltak, hogy "szerencse, hogy időben kiértek". Nyilvánvaló, hogy a média manipulál minket, de míg nem lattam szemelyesen ezt az esetet, nem gondoltam hogy ennyire. Emiatt osztottam meg veletek a sztorit, és kíváncsi vagyok ti is tudtok e hasonló példákat/sztorikat

2020. okt. 26. 01:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Lárifári
2020. okt. 26. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Alan Watt videoit ajanlom a temaban.
2020. nov. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Perszehogy manipulál,én már a híreket sem nézem.Rengeteg idegességtől megkímélem magam.A világ úgy van beállítva,hogy orránál fogva vezesse a népet.Nem akarják,hogy önállóan gondolkodj.Nem a tényeket közlik,hanem kiszinezik a valóságot.Egy őrült,beteg világban élünk sajnos.
2021. aug. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Velem egyszer készítettek egy interjút egy számomra fontos témában egy nagynevű lapnak. Kértem az újsagírót, hogy megjelenés előtt küldje át.

Át is küldte, és megdöbbenve olvastam a leírtakat. Egy tudálékos valaki lettem benne, akinek az "üzenete" konkrétan pont az ellenkezője volt, mint amiben hiszek, és amit mondtam. Kértem a javításokat, mert konkrétan az egész cikk hazugság volt. Szerencsére végül nem jelent meg. Nagyon sokat idegeskedtem és szégyelltem magam, hogy a nevemmel ilyen dolgok fognak megjelenni, amik az elveimmel ellenkeznek.

Nem tudom, hogy ostobaságnak vagy minek volt köszönhető ez az egész. Mindenestre tanultam a dologból, és soha többet nem adtam interjút.

2021. nov. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!