Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért erőltetik Magyarországon...

Miért erőltetik Magyarországon is a halloweent?

Figyelt kérdés

Elég nyitott ember vagyok és nem gondolom hogy csak mindenszentekkor kell kimenni a temetőbe és megemlékezni, de szerintem az akkor is arról kéne szólnia hogy tisztelettel megemlékezzünk a szeretteinkről nem pedig arról hogy kifestve, beöltözve bulizzunk... csak szerintem nem fér össze ez a kettő?

Számomra ez mérhetetlenül tiszteletlen arról nem is beszélve hogy mi itt Magyarországon nem is tudjuk tartani az eredetileg Amerikai szokást hiszen itt kivitelezhetetlen is lenne a trick or treat is pl ....


2020. okt. 30. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Sok-sok pénz van belőle, bevétel. Másról nem szól a történet.
2020. okt. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem hinném, hogy erőltetnék. Aki akarja megtartja, aki nem, az nem.

Egyébként nem ütközik mindszentekkel, mert az november 1. halottak napja, november 2. Halloween / All Hallows' Eve ahogy a neve is mondja: mindenszentek előestéje, október 31. Régi kelta ünnep, nem amerikai. Legfeljebb Amerika tette népszerűvé (vagy üzletiessé, de senkit sem köteleznek Halloween kellékeket vásárolni, vagy megtartani, mint ünnepet).

Plusz nyilván itt nem honosodik meg a Trick or Treat... ma még biztos nem, talán később valamikor, esetleg.

Attól, hogy valaki október 31-én bulizik, másnap teljesen normálisan tarthatja a Mindenszenteket, 2-án pedig kimehet a temetőbe. Nem értem, ez miért probléma?

2020. okt. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6%
Mert jópofa, a hazaiak meg öngyarmatosításra hajlamos gyökértelen majmok.
2020. okt. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem hangulatos ez az ünnep, bár igaz, hogy eredetileg Magyarországon ennek nincs hagyománya.

Viszont az utóbbi években elég népszerű lett a fiatalok körében. Hát igen, erről (is) szól a globalizáció.

2020. okt. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Ki erőlteti rád? Elő van írva valahol, hogy ünnepelned kell, fegyvert fognak a fejedhez vagy mi?


A Halottak napjás temetőjárást miért erőltetik ránk?


Miért nem mindegy egyáltalán bárkinek, hogy ki kit ünnepel?


A halottak napja siralmas, mint kb. az összes többi itt megtartott ünnep, a Halloween meg vidám és hangulatos, ezért nyomja le a Halottak napját. Fogadd el. Menj temetöbe, másokat meg hagyjál halloweenwzni.


Senkit nem érdekel, hogy szerinted mit kelleen csinálni október 32.-e táján.

2020. okt. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy erőltetve lenne, pedig én sem tartom meg a Halloweent.


Az üzleti világban van erőltetve talán. De ez érthető a globalizáció miatt. Jó vagy nem rossz, ez van.


Szerintem nem ezen múlik, hogy ki tud méltóságteljesen megemlékezni az elődeiről, mondjuk az számomra eléggé elszomorító, amikor a Halloween-re helyezik néhol a hangsúlyt a megemlékezés helyett. De alapból a töklámpás készítéssel, tökfaragással stb. nem értem mi a gond, ameddig a halottakról méltón megemlékeznek, amúgy sem egy napról van itt szó.


Az meg a másik dolog, hogy Halloween-kor a vidám időtöltésre helyezzük a hangsúlyt, míg Mindenszentekkor, Halottak napján nem éppen arra. De ettől függetlenül ezeknek a hagyományoknak is megvan a maga hangulatuk, elég csak este meglátogatni ilyenkor egy (nagyobb) temetőt, azért az a meghitt hangulat nem semmi..

2020. okt. 31. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi köze egymáshoz a dátumoknak. Megférnek egymás mellett.
2020. nov. 1. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!