Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért ünneplik meg már Magyaro...

Miért ünneplik meg már Magyarországon egyesek a halloweent, míg a farsangot nem akarják?

Figyelt kérdés
Én imádom a farsangot, már kicsi korom óta izgatottan várom a farsangot: beöltözni, fánkot sütni, maszkokat rajzolgatni, tavasz tündért és tél boszorkányt csinálni...Persze ezek az elmúlt években sajnos kicsit háttérbe szorultak, mert inkább az általános iskolásoknak rendeznek ilyen bálokat. Már pár éve próbálok egy farsangi bulit szervezni, de arra nem kíváncsiak. Bezzeg a halloweeni bulira, arra el kell menni. Nem értem egyszerűen, hogy bejön egy ilyen angol-szász ünnep és mindenki rákattan. Miközben ott van a tök jó saját ünnepünk, amit viszont dedósnak tartanak vagy konkrétan nem is foglalkoznak vele. Magyarországon egyszerűen nem ez a hallottak napja, itt a csendes megemlékezés napja, nem pedig a hangoskodásé. Persze ez más ünnepekkel is így van: ott van a Valentin nap, ami nem is honos semmien módon Magyarországon és a karácsonyt is mocskolják a sok hülye amerikai hagyománnyal. Most, komolyan mire való ez? Én nem azt mondom, hogy nem lehet kipróbálni dolgokat, vagy poénból szórakozni egyet. De miért honosodnak meg ezek? Csak azért, hogy valaki jó alaposan megtömje a zsebét! Miért nem tudják az emberek itthon a saját hagyományaikat élvezni?

2012. okt. 30. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
"mert amerika olyan meno"
2012. okt. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 soldierdan ***** válasza:
78%
Az elsőnek igaza van. Manapság nagyon megy az "Amerika imádat", és minden ami magyar pedig kerülendő.
2012. okt. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 cerealkiller2 ***** válasza:
100%
közben értetlenül állnak a trick or treat kifejezés előtt
2012. nov. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ohhh, én szívesen hibáztatnám az angol oktatást :D
2012. nov. 1. 14:24
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

azért mert a Halloween király! szörnyek meg szellemek ünnepe, na meg persze a cool buliké és a fincsi cukorkáké!!!

a Halottak napja meg hülye, uncsi ünnep...mindenki elmegy a temetőbe kisírja magát, hazamegy és ennyi!

de a farsang....nagyon nagy hülyeség! és ahogy mondtad dedós! vajon miért ovisoknak és alsósoknak tartják?! elgondolkodtál már rajta? csak te vagy az aki kinőtte már az alsóskort de még " tavasztündérkéket" meg "télboszorkánykákat" csinálgatna és maszkokat rajzolgatna!!!

A FARSANG DEDÓS!! MINEK ÖLTÖZNÉL BE? KIRÁLYLÁNYNAK? TÜNDÉRKÉNEK? NETÁN ANGYALKÁNAK?

2012. nov. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 soldierdan ***** válasza:
84%

ma 11:11


Takarodj ki az USA-ba és ünnepeld ott a sz@rodat.

2012. nov. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Még hogy dedós, nem hiszem, hogy a gyerekeknek gyártottak volna annyi népszokást az őseink, csak mindenkinek át kell térni valami ostobaságra. Nem hiszem, hogy a velencei karnevál, ami szintén rokonítható valamilyen szinten a farsanggal a gyerekeknek készült volna. Meg azt hiszem a haloween se a szörnyekre korlátozódik már.
2012. nov. 5. 11:33
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

én vagyok 11:11!

látom mégsem egy dedóssal van dolgunk! bocsánatot kérek tőled!!

te nem dedós vagy, hanem egy lemaradott hülye!! vagy egy elszánt honismeret tanár??? nem tudom elképzelni, hogy ki tudja szeretni a farsangot!!!!! én emlékszem, már ált. isk, alsóban is utáltam a farsangot! utóljára 2.-ban öltöztem be!!! a farsangot akkor is a dedóssága miatt utáltam!! amúgy még mindig kérdezem, és legyél szves válaszolni rá: HA NEM DEDÓS A FARSANG AKKOR MIÉRT CSAK ALSÓSOKNAK ÉS ÓVODÁSOKNAK CSINÁLJÁK A FARSANGOT???? válaszodat nagyon várom!!!!!!!

2012. nov. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 soldierdan ***** válasza:
100%
Csak ismételni tudom magam : Ha nem tetszik menj ki az USA-ba. Hidd el tárt karokkal várnak......
2012. nov. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!