Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyiért fordítanak az...

Soaringsoul kérdése:

Mennyiért fordítanak az OFFI-nál (Országos Fordítóiroda) idén (2020-ban) születési anyakönyvi kivonatot és más - házasságkötéshez szükséges dokumentumokat - angolról magyarra?

Figyelt kérdés

Az oldalukon még nem tudom feltölteni a dokumentumokat, - hogy árajánlatot kérjek, - mert még hitelesítésre várnak, illetve "hosszú" úton vannak (ebben a járványhelyzetben). A szóban forgó dokumentumok: 1. születési anyakönyvi kivonat, 2. egyedülállóságot igazoló okirat és a 3. a tanusítvány.

Az is fontos, hogy hány napra kérte az illető a fordítást, illetve kért-e rá hitelesítést is. (A karakterek számát sajnos nem tudom megmondani, így kiszámolni sem, ezért kérlek benneteket, hogy a tapasztalatokat írjátok meg nekem.) Előre is köszönöm mindenki válaszát!



2020. okt. 31. 10:56
 1/1 anonim válasza:

Nem éri meg náluk fordíttatni, szakmai szempontból tudom mondani. Drágák, pontatlanul dolgoznak, az ügyintézés akadozik, nem ajánlom.


Nálunk sokszor kérik hivatalos iratokat az ő fordításukban, de ezt mindig kérdezd meg attól a helytől, ahova beadnád az iratodat, mert sok helyen nem érdekli őket, ki fordította, és más, piaci fordító irodánál jóval olcsóbban megkapod a fordítást.


Oka: Egy 50 évvel ezelőtti rendelet, ami az OFFI-t jelölte ki hivatalos fordító irodának nálunk, és sokak fejében ez benne ragadt, hogy csak ők adhatnak ki hiteles fordítást, annak ellenére, hogy ma már ez nem igaz. Bárki készíthet a megfelelő végzettséggel és elviheted egy bármilyen fordító irodához hitelesíteni (rátesznek egy pecsétet).

2020. nov. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!