Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » El lehet érni törvényesen,...

El lehet érni törvényesen, hogy valakit kijelentkeztessenek a lakcímedről?

Figyelt kérdés
Van egy rokonom, aki a lakcímünkre van bejelentve, de nem az övé az ingatlan és nem is lakik ott több éve, viszont minden levele odajön, itt szavaz stb. Lehetséges-e az ő beleegyezése nélkül kvázi kilakoltatni (papíron), mivel elég sok kétes ügye van, és nem értékelem, hogy idejönnek felszólító levelek és hasonlók, amiket ő így nem is kap meg, vagy csak késve.

2020. nov. 4. 02:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kényszerkijelentésnek hívják, góglizz rá.
2020. nov. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
2020. nov. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kijelentheted ötször is, ha a leveleket küldők erről nem értesülnek, - pontosan úgy fogod ezt követően is kapni a leveleket, mint eddig.
2020. nov. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hülye cégek ellen nincs orvosság. Az előző lakó 8 éve hagyta el a lakást, külföldre költözött, mindent felszámolt itthon, lejelentette az összes helyen a lakóhelymódosítását és a mai napig jönnek levelei hozzánk. Eleinte még szóltam neki, hogy jött egy levele innen-onnan, megköszönte és mindig jelezte a cégeknek, hogy rossz címre ment a levél, még el is küldött ilyen hivatalos dokut a címváltozásról, hogy mit adott be, de egyszerűen a cégek fogyatékosak. Én is jártam úgy, hogy bementem a bankba hogy módosítsam a levelezési címem, kaptam róla dokut is, erre fél év múlva a régire küldték ki a bankkártyát.

De az egyetlen útja az, hogy az illető az adott cégnél őrzött adataiban a változást bejelenti, aztán vagy felfogja a cég vagy nem. Általában az is meghaladja a képességeiket, hogy különbséget tegyenek állandó lakcím és tartózkodási hely (levelezési cím) között, pedig ez utóbbit pont azért adod meg, hogy a leveleid utolérjenek.

A lakcím az az illető személyes adata és semmilyen - a lakásra vonatkozó - jogi kapcsolatot nem jelent, úgyhogy attól még neki semmi köze nincs a lakáshoz, hogy esetleg még ott van a címe.

2020. nov. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!