Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik karabelyt vásároljam?

Melyik karabelyt vásároljam?

Figyelt kérdés
Szeretnék otthonra egy félautomata karabélyt vásárolni. Ki is néztem néhányat már a neten. Célba lovesre használnán 25-50 m-re. Mivel a lőszer 5.56x45-ben és 7.62x39-ben is kb ugyanannyiba kerül igy ez nem szempont. Szóval érveket és ellenérveket várok az AR15 és AK alapú fegyverek mellett és ellen. Köszönöm előre is a tanácsokat :-)

2020. nov. 4. 16:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Még idén vedd meg, mert jövőre az eu diktatúra miatt, a 10 nél több lőszert befogadó tárak átkerülnek A.6 katba. (Aminek a tartásához fegyverszoba kell)

De ha még idén megveszed akkor használhatod jövőre is 30 as tárral.

2020. nov. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet.
2020. nov. 7. 15:09
 13/18 A kérdező kommentje:
Sajnos kar sérülés miatt csal jövőre tudok minősítést lőni ra. Elvileg a szabvány Magpul tárat igy is megvehetem hozzá, jol tudom igaz?
2020. nov. 8. 12:26
 14/18 anonim ***** válasza:

10 es tárral fogják már árulni jövőre, ha bele akarsz tenni egy ennél nagyobb tárat, akkor automatikusan átkerül A.1.6 “olyan hosszú tűzfegyver, amely képes újratöltés nélkül legalább 11 lőszer kilővésére, feltéve, hogy részét képezi egy 10 lőszert meghaladó befogadóképességű töltőszerkezet vagy a tűzfegyverhez egy eltávolítható, 10 lőszert meghaladó befogadóképességű töltőberendezés csatlakoztattak” ez volt eddig A b.2.4 kategória, jövőre viszont A katba fog kerülni, és a b.2.4 igy fog kinézni “Az A vagy C kategóriába nem tartozó olyan félautomata hosszú a) peremgyújtású tűzfegyver, amelynek tőltőszerkezete és töltényűrje együttesen háromnál több, valamint b) központi gyújtású tűzfegyver, amelynek tőltőszerkezete és töltényűrje együttesen háromnál több, de tizenkettőnél kevesebb lőszer befogadására alkalmas”


Szóval röviden, téged annyiba fog érinteni, hogy a boltban 10 es tárral adják el neked, ha beleteszel egy nagyobb tárat megbüntetnek, kivéve ha csinálsz egy fegyverszobát(a szoba nyílászáróit ráccal vagy ultraerős fóliával látod el, valamint őrszolgálatra bekötött riasztóval látod el a helységet) ha megcsinálod akkor használhatod nagyobb tárral, illetve még elvileg az is lehet egy kiskapu, ha idén megveteted a klubbal, és ha megvan a minősitésed beíratod, és akkor elvileg nem vonatkozik rá a korlátozás.

2020. nov. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
* Mivel visszamenőleg nem érvényes a korlátozás
2020. nov. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Ezért gondoltam bogy idén megveszem a tárat külön.
2020. nov. 8. 14:07
 17/18 anonim ***** válasza:
De ha idén megveszed a tárat akkor se rakhatod bele a 2021. Ben megvásárolt puskába, sőt ha lenne most idén vásárolt karabélyod, annak se rakhatnád bele a tárát a 2021-ben vásárold karabélyba. Logikát ne keres benne.
2020. nov. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Végül is egy AR15 mellett döntöttem.
2022. jan. 6. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!