Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért fehéredik ki a fekete...

Miért fehéredik ki a fekete szemüvegkeretem, és szára?

Figyelt kérdés

A fekete szemüvegkeretem, és annak szára rendszeresen kifehéredik, de nem tudom lemosni róla sehogysem. Ennek ellenére másnap, vagy rákövetkező nap újból fekete, majd a semmiből kiféredik megint, később szintúgy visszafeketedik, és újból fehér.

Pedig óvom nagyon, ápolom, de mikor kifehéredik rettenetesen csúnya.

Sose gondoltam ilyen témában fogok segítséget kérni, de mitől lehet ez, mit tehetek ellene?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2020. nov. 8. 01:58
 1/6 Noren1989 ***** válasza:
Műanyag, ugye? Sokat vagy szabad levegőn, esetleg napon? Valószínű, hogy az UV-sugárzás károsítja az anyagát...
2020. nov. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én arra tippelek - amennyiben ez a jelenség leginkább a szemüveg szárán jelentkezik -, hogy a bőröddel érintkezve a szemüveg anyagában kémiai reakciók lépnek fel.

Hogy mit lehet tenni ellene?

Valami színtelen lakkal bevonni a keretet, vagy valami védő réteget, rávinni a felületére, ami elválasztaná a veled érintkező részektől.

2020. nov. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: Nem vagyok mostanság sokat kint a napon, de azért köszi a választ.

2-es válaszoló: Igen, a szárán jelentkezik leginkább, de a külső részén, ahol a bőrömmel nem is érintkezik... De jó tipp, köszönöm.

Szerintem holnap beviszem egy optikába, hátha tudnak vele valamit csinálni.

2020. nov. 8. 16:48
 4/6 anonim válasza:

Szia, sikerült megoldást találni a problémádra? Nekem alig 1 éves keretemmel hasonló a probléma. Ma vettem észre. Elől középen. :/

Köszönöm ha válaszolsz.

2021. szept. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia, nem tudom azóta találtál-e rá megoldást, de én elvittem az optikába, ott rendes acetonnal (nem a körömlakkos acetonnal) megtisztították, így 2 hetente elég volt tisztíttatni. Ahhoz képest ez tök jó, mert előtte minden másnap súrolgatni kellett.

Én nem is tudtam sehonnan beszerezni ezt az acetont.

Végül most márciusban megoldottam a dolgot végleg... eltörtem a szemüvegem. Nyilván nem direkt. :D

De amúgy azt mondták az optikában, hogy lehet ilyen rendes szemüvegtisztítót venni a szárakra is, de akkor már mondjuk késő volt.

2021. okt. 12. 13:01
 6/6 anonim válasza:
Én amúgy beszineztem fekete alkoholos filccel... Igénytelen megoldás, tudom, de így legalább nem világít a kiszívott fehér rész. Míg nincs új, addig ezzel kell beérni.
2023. jan. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!