Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hova fordulhatok, hogy megvédj...

Hova fordulhatok, hogy megvédjem gyermekemet és magamat a további megalázástól? Hol tudnák panaszomat kivizsgálni és orvosolni?

Figyelt kérdés

Tavaj elváltam a férjemtől,de a bíróság közös lakás használatot rendelt el.A lakáson hitel van és a volt férjem részét is én fizetem mert különben a bank elárverezné a fejünk fölül.Bíróság nem döntött arról és figyelembe sem vette hogy én fizetem a lakáshitel teljes egészében miótta a volt férjem és köztünk a házasság tönkre ment,ennek már 3 éve.A volt férjem állandóan jelenget engem és a közös gyermekünket.Legutóbb azzal jelentet fel,hogy a gyermek egyedül tartózkodik otthon.Ez nem igaz mert a hugom van vele amig én dolgozom.A gyermekünk 10 éves.A volt férjemnek vannak jó rendőr ismerrősei akik mindig készségesen segítenek neki,de ha nekem van valami amit a volt férjem tesz mindig elutasítanak.A volt férjem feljelentett,hogy a gyermek egyedül tartozkodik itthon,a rendőrők kijöttek de semmit nem találtak,hanem itt helyben egy jelzést küldtek a családsegítőbe.Én pedig itt dolgozom a családsegítőbe és a kollégáim szépen intézkedtek ugy szólván hogy kicsináljanak engem és a gyermekemet.Az egyik koléganőm konferenciára hivott a gyermekemről való tárgyalásra úgy hogy amikor müszakban dolgoztam átnyújtott egy levelet a konferenciáról.Mivel nem értettem iről volt szó ezért rákérdeztem.Ő pedig midenki füle hallatára kiabálva azt mondta elveszük a gyermekedet.A konferenciára elmentem,ahol szép kis csapat fogadott,jelen volt 3 kolléganőm a gyermek iskolájából 2 gyermekvédelmis,1 gyámügyesa polgármesterhivatalból és az osztályfönöke a gyermekemnek.Kértem,hogy mivel munkatársak vagyunk nem tárgyalhatják az ügyemet.Erre már ők a konferenciára meghivtak egy családgondozot a szomszéd köszségből hogy annak adnak át.A konferenciát mégis a munkatársaim lefolytatták.Az osztályfönök és a 2 gyermekvédelmis rám semmi terhelöt nem tudtak mondani sőt csak dicséretet,hogy a gyermek megfelelően jól el van látva és jó tanuló is.A konferenciáróljegyzőkönyv készült de nekem sem a beérkezett rendőrségi jelzésből sem a jegyzőkönyvből másolatot nem adtak sőt betekintést is megtagadták.A konferencián munkatársaim eldöntötték alapellátásbavesznek engem és gyermekemet.Hiába mondtam hogy alapellátásban vagyok egymásik kis városban,azt hazudták,hogy ők megkeresték és azok nem válaltak engem.Később kiderült nem is tudtak róla a kis városi gyermekjóléti szolgálat mert nem értesítették őket.Ítt a Jegyzőnek levelet írtam és orvoslást kértem.A jegyző pedig nem orvostlást nyújt hanem védelembe akarja venni a gyermekemet minden indok nélkül.A munkahelyem fentartójához panasz levéllel fordultam de másfél hónap teltt el és nem válaszoltak rá.A jegyző nem válaszol a kérdéseimre ő sem.Mindez már 7 hónapja megy ez a dolog.Közben én is idegileg készülök kifele és a gyermekem is szorong hogy elveszik tőlem,mivel pszichologushoz hordom és ezt állapítottameg gyermekemnél.Akinek átadtak a község családgondozonak többször felhivta tudtom nélkül a gyermekemet a gyermekem mobiltelefonján.Engem is többszőr felhivott mindig fenyegetőzve pl.rendőrőkkel fogja feltöretni a lakásomat.

A jegyzőtöl most kaptam meg egy levelet amit közvetlenül a polgármester hivatal emberei hoznak ki és az ajánlott levelemet átadta a szomszédomnak ő pedig át adta a volt férjemnek,persze én hozzám a levél már felbontva kaptam meg.Számomra ez most már nagyon megalázó és kérem aki tud segítsem,minden segítség érdekel.Aki pedig elolvasta annak megköszönöm hogy idejéből rám is áldozott.


2010. aug. 10. 13:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdemben sajnos nem tudok segíteni neked! De nagyon sajnálom ami most veletek történik!! Kívánom, hogy mielőbb megoldódjon a probléma, főleg a gyermeked miatt!

A hitel amit csak te fizetsz, az a kettőtök nevén van?

Nem normális a volt férjed, az biztos! :(

2010. aug. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos segíteni nem tudok, de azt javaslom, menj be a bírósági panasznapra (minden bíróságon van minden héten ingyenes panasznap) és ott mondd el mindezt, és kérj tőlük segítséget, hogy mit tehetsz.

Közben fordulhatsz ingyenes jogi segítségért a népügyvédjéhez (vagy hogy hívják)

2010. aug. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Írd be a google-be, hogy ingyenes jogi tanácsadás, kidob egy csomó találatot. Hatékonyabban tudnak segíteni neked, mint itt.
2010. aug. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!