Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fordulhatok fogyasztóvédelemhe...

Fordulhatok fogyasztóvédelemhez? Hogy történne az eljárás? NAGYON FONTOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy számomra nagyon sokat jelentő karkötőmet (17,2 gramm, ezüst, tele van kővel) vittem el megcsináltatni, forrasztani kellett. Az a lényeg, hogy a kövek befeketedtek rajta, és nem tudják megcsinálni. Csak annyit mondtak, hogy valami szennyeződés volt rajta, ami ráégett, de előtte nem figyelmeztettek, hogy ilyen lehetséges. (Meg igazán megtisztíthatták volna előtte, ha már egyszer tudják, hogy ilyen lehetséges...) Másik indok pedig az volt, hogy ez egy régi karkötő. Ez nem egy régi karkötő, karácsonykor volt 2 éves, de hordtam kb. fél évet, mivel elszakadt. Hordhatatlan, majdnem elsírtam magam, amikor megláttam. És még ki is akarták fizettetni velem! Nyilván nem fogok érte fizetni… Egy gyönyörűen csillogó karkötőről van szó, ami most már teljesen matt lett. Tehát teljesen elrontották a karkötőmet. Amihez nagyon sok minden fűz. Érzelmi értéke felbecsülhetetlen a számomra… :(

Mit tehetek? Írjak a panaszkönyvbe? Fogyasztóvédelem? Az ő telefonszámukat hol találom? Valaki segítsen legyen szíves!!! Illetve nekem ezért kellene valamit fizetnem, hogy ezt jelentem? Hogy megy ez az eljárás? Nagyon fontos lenne! :( Bármilyen segítségnek örülnék!!!!


2011. júl. 22. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
szerinted ez vicces?
2011. júl. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Írhatsz a panaszkönyvbe, mehetsz a fogyasztóvédelemhez, de igazából semmire se jutsz vele. Nem tudod bizonyítani, hogy nem figyelmeztettek az esetleges mattulásra, nem tudod bizonyítani, hogy nem egy régi karkötőről van szó.

Az elvégzett munkát pedig egyértelmű, hogy ki akarják fizettetni...

Javaslom menj be a helyi fogyasztóvédelmi főfelügyelőséghez és kérdezz utána, mit lehetne tenni - de én nagyon nem reménykednék.

2011. júl. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

írhatsz a panaszkönyvbe ill. feljelentheted őket. Hol történt ez? mert minden megyében van fogyasztóvédelmi egyesület. fizetned nem kell.

panaszt tehetsz: [link]

elektronikus ügyintézői rendszerükben

a panaszügyek bejelentéséről infot itt kapsz: [link]

de levelet írhatsz ide is, ahol megmondják, hogy mit tehetsz: [link]

2011. júl. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

12:12 vagyok

azt hogy fizetned nem kell azt a bejelentésre értem

2011. júl. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a linkeket, megpróbálkozok. Igazából az dühít, hogy szó szerint le se sz**ják... Én úgy tudom, hogyha viszek egy olyan papírt, amire egy másik ötvös leírta, hogy igen ő meg tudta volna csinálni feketedés nélkül, akkor kártérítést kapok. Csak nem tudom ennek hol és hogyan tudok utána járni. De a linkeket megnézem, és érdeklődök, ott talán többre jutok! Még egyszer köszönöm szépen!!
2011. júl. 22. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!