Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a mai 16-17...

Mi a véleményetek a mai 16-17 évesekről így összességében?

Figyelt kérdés
ez e kérdés léggé érdekel mert en 17 vagyok csomoan csak szídják ezt a korosztályt hogy ilyen felelőtlen bunkó stb... ki hogy vélekedik erről?

2020. nov. 13. 03:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Ne foglalkoz velük,minden ember más és más el kell fogadnunk egymást olyanak amilyenek mások.

Tényleg ne foglalkoz velük én még 24 évesen is meg kapok ezek a mai fiatalok😅

Én már csak nevetek rajta

2020. nov. 13. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem általánosítok, de találkoztam tök életképtelen, önállótlan srácokkal, akik egy kiflit nem voltak képesek megvenni a boltban, mert a szüleik még ennyit sem tanítottak meg nekik. Köszönni napszaknak megfelelően csak kevesen tudnak, mosakodni meg rendszerint elfelejtenek, pedig a hormonok meg a kamaszkor ugye kissé szagot termelnek.
2020. nov. 13. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
És még buták is, mint egy vasgolyó. Ezt kihagytad.
2020. nov. 13. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
74%
Nem hagyta ki, mindkét mondata erről szólt.
2020. nov. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
81%

Negatívumot nem írnám le igazán, mert minden idősebb korosztály szinte csak a negatívumot látja meg a náluk fiatalabbakban. Pedig én még csak 25 vagyok, de lenne mit rájuk mondanom, gusztustalan általánosításban, úgy, hogy igazából nem élem meg a dolgaikat. Buták, nem érétkelnek semmit, stb.

De ami pozitívum: elfogadnak mindent és mindenkit. Megélik az érzelmeket. Nem közösítenek ki, összetartanak. Illetve, sajnálom is őket. Kb 20 éve folyamatosan romló tendencia, hogy "légy a legjobb, mert amúgy megmaradsz egy lehangoló átlag".

Iszonyat a nyomás.

2020. nov. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Idős ember vagyok 70+, de nem bántom a fiatalokat. Ha hibásak valamiben, akkor azt nekünk köszönhetik, mi neveltük olyanná, amilyenné váltak. Vagy éppen nem neveltük, csak nőttek mint a dudva és egymást "pallérozták" olyanra, amilyenek.

Amit érzek irányukba, az az egységes és végtelen szánalom.

Nem tudnának nekem annyit fizetni, hogy a helyükbe legyek, amilyen világ vár rájuk és mindezt egymással.

2020. nov. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hatos mondja jól
2020. nov. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Nem szabad általánosítani, a hormonok miatt valóban feledékenyek és kicsit szétszórtak vagyunk, ( magamon veszem észre ;D ) de egyáltalán nem értem, ha valaki lehülyézi ezt a korosztályt!


Aki hülye, nem a kora miatt lesz hülye! Rendben van, hogy hajlamosobbak vagyunk ebben a korban mindenféle hülyeséget csinálni, de ez nem azt jelenti, hogy hülyék vagyunk! Padlón van mindenkinek az önbizalma ilyenkor, de pont ezért nem szabad a szülőknek rátenni mégegy lapáttal! Lehet, hogy most le fognak pontozni, hogy ezt egy 16 éves, hülye kisliba írta, aki lázad a szülei ellen, és nem akarja, hogy neveljék! De nem azt mondom, hogy eresszenek el a szüleim, és ne is érdekeljem őket vagy éppen kényeztessenek halálra! Csak azt, hogy bízhatnának kicsit jobban bennünk, mert NEM mindenki felelőtlen! Az emberek általában így állnak hozzá ehhez:

A felnőtt megkérdezi a gyereket, hány éves vagy? A gyerek mondja, hogy 16. A felnőtt elhúzza a száját és arrébbvonul.


És miért van ez? Mert egy átlag felnőtt ember megveti, és fölényesen bánik ezzel a "kiszámíthatatlan és veszélyes" korosztállyal. De én sem akarok általánosítani. Nyilván vannak olyan idősebb emberek ( #6 :) ) akik ezt tudják. Nagyon köszönjük nekik!


Szóval szerintem, aki "fél" ilyen szempontból a 16-17 éves korosztálytól, az gondoljon erre, és adjon esélyt, hogy megismerjen egy ilyen korú tinédzsert! Nem vagyunk fogyatékosak, csak kamaszok ;) !!!

2020. nov. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem erről a korosztályról mondanék véleményt, hanem a szüleikről, akik teljesen liberálisan nevelik a gyerekeiket, és mindegy, mit csinál az a gyerek, nem szólnak rá, mindent megengednek nekik, így aztán azt hiszik, mindig annak kell történnie az életben, amit ők akarnak, és verik a tanárokat pl.
2020. nov. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ez amugy azert nagyon elkeserito mert igy az emberek tobbsege kialakit egy atlag velemenyt errol a korosztalyrol. es szerntem tokre serto sokaknak akikre nem igazak ezek a kijelentesek. en pl mindig atadom a helyem a buszon, mindig figyelmes vagok mindenkivel a tanarokkal meg a szuleimmel is tisztelettel bano es szernte nagyon serto hogy mindenkit altalanositanak
2020. nov. 15. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!