Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez kegyeletsértés ?

Ez kegyeletsértés ?

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak nagyon régen. Anya 10 éve meghalt, Apa ma reggel. Ha Anya sírjába teszem Apa hamvait az kegyeletsértés vagy nagyon nem jó dolog?? Vegyek inkább az urnafalon egy helyet neki?
2020. nov. 13. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem mondanám kegyeletsértésnek. Tudtommal a megváltott sírhelyhez tartozik (nem tudom pontosan, de) 2-3 urnahely is, amit oda lehet helyezni.
2020. nov. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
nagyapám 4, nagyanyám 6 éves koromban halt meg. rokonok elmondása szerint az utolsó 30 évükben nem is szóltak egymáshoz, külön szobában laktak, utálták egymást. de egy sírban vannak eltemetve, nálunk senkinek sem jutott az eszébe, hogy külön helyre kéne őket temetni.
2020. nov. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kegyelet sertes, hiszen a korabbi halottat nem bolygatjak ezzel. Ratemetes a neve es ha jol tudom +1 koporsot, vagy +4 urnat lehet egy sirhelyre ratemetni, de ezt a temetoben ugy is megmondjak pontosan.
2020. nov. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Neked ok ketten a csaladod, hiaba valtak el idokozben ... szerintem nincs abban baj, hogy a valas ellenere egy helyen nyugszanak. Foleg, ha te intezed a temetést mint a gyerekuk. En is igy tennek.
2020. nov. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :) Igen,szerintem sem lenne ez az vagy bármi baj belőle,csak a testvérem azt mondta ez kegyeletsértés mert ők elvoltak válva,ki ne találjam már,hogy odateszem.
2020. nov. 13. 21:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

részvétem!

nem kegyeletsértés

dédmamám sírjába egy vadidegent temettek - urnában - mert megegyezett a nagymamám vele.

Az egy dolog, hogy nekünk annyira nem tetszik, de nem törvénytelen, nem kegyeletsértés.

A temetkezési vállalkozó intéz mindent ha kéred tőlük.

A sírhely felnyitásához kell engedély az ÁNTSZ - ma már NNK-tól, azt is elintézik.

Ha a tesód jobbat tud, akkor temettesse el ő. Főleg ha ő is örököl.


Kitartást!

2020. nov. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én tudok jó példát a kegyeletsértésre, de az már elég morbid és túl megy minden határon, ezért inkább megtartom...ez amit írsz, nem az...
2020. nov. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!