Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki milyen szinten áll angolból?

Ki milyen szinten áll angolból?

Figyelt kérdés
Irjátok le hogy mit tudtok! Pl már rendesen beszèltek e vagy sem, vagy csak szavakat tudok. Ès azt is hogy hány ève tanuljátok + kort is irjatok
2020. nov. 22. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Hallás után megértem szinte teljesen, de ha beszélni kellene folyékonyan, akkor biztos kicsit suta lennék, mivel élőszóba nem használom, de valahogy ki tudnám magam fejezni.


Kb 12 évet tanulhattam iskolában, azon felül, videójátékok, filmek, angol netes tartalmakból ragadt rám sok.

2020. nov. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja a korom lemaradt 27
2020. nov. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ahha èrtem köszönöm a válaszod
2020. nov. 22. 18:58
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Felsőfokú nyelvvizsgámat 7-8 év nyelvtanulás után csináltam (ebből kb. 6 volt hasznos). Ez több mint négy éve volt, de nem érzem, hogy azóta bármit felejtettem volna, a szókincsem még gyarapodott is valamennyit. Egyetemistaként elég sokat használom tanuláshoz, de filmeket, sorozatokat is szívesebben nézek angolul, és sokat olvasok (híreket, könyveket vagy bármit, ami érdekel a neten).

Írásban szinte mindent megértek, de ha egy szót nem ismerek, akkor is többnyire tudok rá következtetni a szövegkörnyezetből. Tavaly egy külföldi út során kiderült, hogy a szóbeli kommunikációm is teljesen rendben van. Kicsit meg is lepődtem rajta, hogy mennyire folyékonyan megy a beszéd. :) Egyébként 22 éves vagyok.

2020. nov. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapfokú nyelvvizsgmám van, mielőtt írjátok hogy nem ér semmit, de ahova megyek, az alapfokú nyelvvizsga maximális szóbeli pontnak felel meg. Igazából most valahol alap és középfok között vagyok. Vannak angol barátaim velük szoktam beszélgetni, nem csak üzenet formájában, fel is hívjuk egymást. Angolul nézem a filmeket, most tervezem elolvasni az első angol könyvemet. 5-6 éve tanulom, azért vagyok csak iylen szinten mert az első 3-4 év egyáltalán nem volt komoly, csak ilyen "játékos". Ezalatt azt értem hogy szavakat tanultam és az egyszerű jelent. Iskolában 3 angol tanárom volt eddig, az első csak egy évig tanított, de ő tényleg ott kezdte hogy my name is xy. Persze itt még nagyon fiatal voltam, de azért nagyobb szinten voltam ennél. A következő tanár rontott az angol tudásomon, mármint a kiejtésemen. Úgy ejtette ki a szavakat ahogyan leírjuk, több évbe tellett mire újra sikerült normálisan beszélnem angolul. A mostani tanárom pedig nem normális, kinézett magának, de ez nem is lenne akkora baj, a tanítási módszereivel vannak a gondok, meg azzal hogy hetente kell bemagolnunk 3 oldalas szövegeket és felmondani neki. Életkoromat különböző okok miatt nem írom ide, akit érdekel, írjon rám privátban.
2020. nov. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Aha èrtem köszönöm a válaszokat ment a zöld
2020. nov. 23. 09:55
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

Negatív előjellel kezdődik az érték...

Belekényszerítettek, beleöltem három évet, de mivel nem használom, csak megkövetelték, elhalt az a kicsi is, amit tudtam.

Hivatalosan "alapfokú" a képesítésem.

2020. nov. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7 igen de az sem rosz. Nagyban függ a hozzá állástól is hogy kit êrdekel s kit nem a tanult nyelv, megtudom èrteni nekem ugyanigy volt a szlovák nyelvvel csak anyi hogy èn közèpfokúra mentem a tovább tanulás miatt de pl már most nem tudnák folyèkonyan beszèlni.
2020. nov. 23. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!