Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudom elkérni a megfele...

Hogyan tudom elkérni a megfelelő összeget egy munkáért?

Figyelt kérdés

Nem tudom olyan jól megfogalmazni, de az lenne a lényeg, hogy nekem legyen elég (érje meg), az ügyfélnek meg ne legyen túl sok az összeg. Természetesen nem akarok horribilis összeget elkérni, csak nyilván minél többet kapnék egy adott munkáért, anélkül hogy az ügyfél soknak gondolná, annál jobb lenne.


Nemrég például ugyanennél a hölgynél volt egy "kis" telekrendezés, és én 35 öt mondtam, ő meg rávágta hogy ad 40-et. Szóval 100% hogy keveset mondtam, és mire végeztem a munkával rájöttem hogy nagyon is kevés volt az összeg, de nem volt pofám változtatni rajta. Most meg nem olyan nagy munkáról van szó és kapásból 20 ezerre gondoltam, de nem akarok sokat mondani (kb 6-8 órás munka, szóval ha órabérben néznénk akkor 3 ezer ft körül lenne, ami azért elég sok szerintem). Az a baj, hogy eddig az összes munka más-más volt, tehát nem nagyon van referenciám.


Na már így is eléggé túl bonyolítottam a dolgot...


Van valami "stratégia" arra amikor megmondom az összeget? Nem feltétlen ennél a konkrét melónál, általánosságban. Nem tudom, mondjuk, mindig kérdezzem meg hogy ő mennyire gondol először? Vagy hogy érdemes?


(18/F szabadidőmben járok ide oda fűkaszálni/fát pakolni/ilyen-olyan kerti munkákat csinálni)



2020. nov. 23. 17:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Tudni kell, hogy mennyit ér az a munka. Próbáld megsaccolni, hogy kb mivel fog járni(időben, energiában...), és neked mekkora az az összeg, amiért ezt megéri befektetni.
2020. dec. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!