Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ebay-en ha egy általam rendelt...

Ebay-en ha egy általam rendelt terméknél az ára pl. dollárban van feltüntetve, azt mikor megérkezik akkor is Dollárban kell kifizetnem, vagy annak az összegnek megfelelő összeget Forintban?

Figyelt kérdés

2012. júl. 9. 18:10
 1/3 anonim válasza:

(nem tudok róla, hogy ebay-en lenne olyan eladó aki utánvéttel küldene) Ha Paypal-al fizetsz, akkor az automatikusan átváltja a forintodat dollárra (nem is olyan rossz árfolyamon). Egyébként ha mégis utánvétre gondoltál akkor felejtsd el szerintem. Paypal miatt nem igazán tudnak átvágni, mert 2000 dollárig biztosítva vagy. Ha nem érkezik meg a termék akkor szólsz az eladónak és általában pár napon belül visszafizetik, ha hibás vagy nem a várt akkor elképzelhető hogy visszaküldetik veled és azután fizetik vissza (de ez csak elvileg van így, volt már nekem ilyen 1x 2x de nem kérték vissza)Persze ha az eladó nem válaszol vagy nem akar fizetni, akkor már egyszerűen pár kattintással lehet nyitni paypalon belül egy "vitát" aminek a végén visszakapod a pénzed paypaltól.

(ha eu-n kívülről rendelsz akkor figyelj a vámra, ha jól tudom akkor alapból 28€ig nincs, de ha ajándékként adják fel akkor 40€ körüli összegig, de gyakran az eladók annyit csinálnak csak hogy olvashatatlanul írják rá az összeget vagy kevesebbet írnak :) )

Remélem kielégítő volt a válsz.

2012. júl. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előre kell fizetni paypallal, nem utólag. A bankszámládon pedig mindegy hogy forint van vagy akármi más, mert átváltja dollárba.
2012. júl. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindkettőtöknek! :)
2012. júl. 13. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!