Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Olyan oldalt keresek, ahol a...

Olyan oldalt keresek, ahol a szinek képekkel megtalálhatóak(?)

Figyelt kérdés

Kicsit hülyén fogalmaztam, megpróbálom bövebben.

Olyasmit keresek, ahol a különbözö szinekhez - kék, sárga, piros, zöld, stb - az egyes árnyalatok nevei megvannak úgy, hogy az adott színt is lehet látni.

Nemrég valaki emlegette az orgonalila színt, és nem tudom, ez például konkrétan milyen, mert az orgona több színben is létezik, de ugyanígy a ciánkék, vagy az almazöld szinekröl sem tudom, hogy mit neveznek hivatalosan annak.

Ha valaki ismer olyan oldalt vagy linket, ahol ezeket meg tudom nézni, kérem, ossza meg velem.

(Mielött valaki beleköt, egy ideje keresgélek a neten, de nem találtam eddig semmi olyat, ami tényleg segítene nekem)

Elöre is köszönöm a segítséget!



#szín #megnevezes #színtábla
2020. nov. 24. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Google. Beírod keresőbe hogy "xy szín".
2020. nov. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem konkrét színek, kivéve a ciánt, az a nyomdai alapszínek egyike.
2020. nov. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1-es: nem konkrét színt keresek, ezeket csak példának írtam, hanem egy általános tájékoztató oldal érdekelne.


2-es: köszi a válaszokdat, de a ciánt sem találtam meg konkrétan, de nem is a nyomdai alapszinekre van szükségem, hanem annyir szeretnék, hogy ha valaki levendulakéket, vagy fuksziapirosat emleget, akkor el tudjam képzelni, hogy az milyen is lehet.

Ugyanis arra idöközben rájöttem, hogy a legtöbb ilyen megnevezésnél nem segít, ha az eredeti tárgyat megnézem, mivel a példáimnál maradva többféle szinü levendula vagy fukszia van, viszont csak egyre vonatkozik a megnevezés.

2020. nov. 24. 21:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyenekre gondolsz?

[link]

[link]

2020. nov. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezzel van egy olyan probléma, hogy a látott szín nagyon erősen függ attól, hogy milyen környezetben, milyen egyéb színek között látod.
2020. nov. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2020. nov. 25. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!