Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kíváncsi lennék hogy a teljese...

Kíváncsi lennék hogy a teljesen vak emberek látnak e a lelki szemekkel képeket. Ha igen akkor miket?

Figyelt kérdés
2020. dec. 4. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Aki születésétől fogva vak, azok nem látnak semmit még álmukban sem. Íz, hang, és tapintás álmuk van. Akik látóként születtek, csak később vakultak meg, azok látnak képeket, és álmodnak is pl arcokkal, bár úgy tudom, hogy ez halványul az évek során. Úgy képzeld el, hogy amit soha az életben nem láttál, azt sem tudod, hogy mi lehet vagy milyen lehet, azt nem tudja elképzelni az agyad, ezért nem is álmodhatsz róla. De ha már egyszer láttad, akkor talán fel tudod idézni, el tudod képzelni, vagy álmodhatsz is róla. Mondjuk egy 4 vagy 5 dimenziós kockáról ha beszélünk. Nekem fogalmam sincs, hogy milyen lehet, ezért elképzelni sem tudom. A született vak emberek is így vannak a képekkel.
2020. dec. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az előző életeik sem jönnek át ebbe az életükbe, képekben?
2020. dec. 4. 19:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem az ezotérián vagyunk.

4-5 év alatt még a látók is elfelejtik a képeket, ha megvakulnak.

2020. dec. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Istenem de szőrnyű. Nehéz lehet nekik. Azt hallottam, hogy a tapintásuk, a hallásuk és a szaglásuk sokkal kifinomultabb mint nekünk.
2020. dec. 4. 22:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Egyes agyterületek átalakulnak, más feladatot kapnak ilyenkor.

2020. dec. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Ma már létezik a vakon született embereknek a látás élményének adása: egy kamerát ültetnek szemgödörbe és a képet az agyba továbbítják. Az agy képes a kamera által készített képet látható képpé alakítani.
2020. dec. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"4-5 év alatt még a látók is elfelejtik a képeket, ha megvakulnak."


Ezt honnan veszed?

2020. dec. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Nekem a férjem vak, kb. 7 éves koráig látott. Nála ez másképp van. A mai napig, ha megyünk bárhova, az agya úgy működik, mintha látna, és a régi információiból felépíti a környezetét. Például egyszer elmondom neki, hogy egy szobában mi van, hol van, hogy néz ki, akkor onnantól már "látja" a szobát. Pl. amikor bejön a hálóba, "látja" hogy hol az ágy, persze alap színekből és emlékekből felépítve. Ezért is tud nagyon jól tájékozódni idegen helyen is, mert egyszer "feltérképezi" utána már tudja mi merre van.

Ráadásul neki szinesztéziája is van, ami szerintem vakoknál nagyon ritka, azaz minden számnak, és betűnek, amit olvas számítógépen, vagy amire fejben gondol, van egy egy konkrét színe. Szóval neki folyamatosan működik a látóközpontja, csak persze nem azt jeleníti meg 100%-osan, ami a valóság. És igen, álmodni is szokott úgy, ahogy egy látó.

2020. dec. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!