Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aki mostanában csináltatott...

Aki mostanában csináltatott személyit: mennyi időre kaptátok?

Figyelt kérdés

Most csináltattam, és meglepett hogy csak 6 évre kaptam. Ez az új szokás, vagy engem szivatnak valamiért?

Az is fura hogy mindenkinek kiküldik postán elvileg, nekem meg be kell mennem érte.


2020. dec. 8. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki így kapja, a lejárati idő előírás szerinti. Régen 10 év volt, most 6 év a születésnapodhoz viszonyítva, a kézbesítést általában megkérdezik, hogy szeretnéd.
2020. dec. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, 2016. január 1. óta „ez az új szokás”, minden 18. életévet betöltött személyt 6 éves lejárati idővel „szivatnak”, hacsak 65 év felettiként nem tároló elem nélküli személyazonosító igazolványt kér. (A tároló elemes igazolványok bevezetésekor módosították a lejárati határidőket.)


┌ 29/E. § (1) Az állandó személyazonosító igazolvány érvényességének időtartama, ha a jogosult

a) a 12. életévét még nem töltötte be, a kiállítás napjától számított 3 évet követő születési idejének napja, de legfeljebb a 12. életév betöltésének napjáig terjedő időtartam,

b) a 12. életévét betöltötte, de a 18. életévét még nem töltötte be, a kiállítás napjától számított 3 évet követő születési idejének napja,

c) a 18. életévét betöltötte, a kiállítás napjától számított 6 évet követő születési idejének napja.

(2) A 65. életévet betöltött jogosult kérheti, hogy a részére határidő nélküli érvényességi idejű személyazonosító igazolvány kerüljön kiállításra. A határidő nélküli érvényességi idejű személyazonosító igazolvány tároló elemet nem tartalmaz, érvényességi idejeként a kiállítást követő 60. év január első napját kell feltüntetni.

(3a) Ha a jogosult február 29-én született, és az érvényességi idő lejártának évében ez a nap hiányzik, akkor a személyazonosító igazolvány érvényességi ideje február 28-án jár le. ┘

↑ 1992. évi LXVI. törvény a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról

2020. dec. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!