Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy működik a zöldkártya lottó?

Hogy működik a zöldkártya lottó?

Figyelt kérdés
Hány évente van? Láttam a honlapon, hogy a 2022-es időszakra már lejárt a jelentkezési határidő. Valakinek van tapasztalata?

2020. dec. 15. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezel, ha kiválasztanak, akkor bizonyítanod kell, hogy rendelkezel a jelentkezésedben megadott végzettségekkel, ha ez sikeres akkor be kell adnod a vízumkérelmet, itt átvilágítanak téged meg a családod is amihez minden kért dokumentumot biztosítanod kell, ha ez is sikerül akkor foglalsz időpontot az interjúra, ha ez megvan csináltatsz egy teljes egészségügyi vizsgálatot, beadatsz minden kötelező védőoltást, ezekről a papírokat viszed magaddal az interjúra. Ha van feleséged megy gyerekeid, akkor nekik is ugyanezt meg kell csinálni és együtt mentek az interjúra. Az interjú végén közlik, hogy elfogadják-e a vízumkérelmed vagy nem.
2020. dec. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ok, köszi. A következő lottó mikor várható? 2023?
2020. dec. 15. 17:49
 3/11 anonim ***** válasza:
2023-ra jövő év őszén fog megnyílni a jelentkezés. Amúgy ezt lottónak nem igazán lehet nevezni azt azért tegyük, hozzá, mert egyáltalán nem a szerencsén múlik, hogy kit választanak ki, hanem a végzettségen egyéb tényezőkön. Csak egy időben jött pár csaló cég akik ezt elkezdték így reklámozni, hogy lehúzzák pénzzel a sok prolit.
2020. dec. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi mégegyszer!
2020. dec. 15. 17:57
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyébként gondolkodtam is rajta, hogy biztos nem egy sorsoló programra bízzák a bevándorlást, pont az USA-ba. A program eleve a diverzitást akarja növelni, de ismerve az amerikaiakat, biztos vagyok benne, hogy a fehér európaiakat (a végzettség mellett) előnyben részesítik.
2020. dec. 15. 18:04
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

5

Azokból az országokból jelentkezhetnek, ahonnan évi 50 ezernél kevesebb ember migrál. Azzal, hogy milyen rasszhoz tartozol egyáltalán nem lényeges, ahogy az sem, hogy európai vagy vagy sem. Amúgy ilyen világszemlélettel, jobb ha bele sem kezdesz.

2020. dec. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudom, valahonnan például egyáltalán nem is lehet “pályázni”. Szerencsére ez nem az én világszemléletem, hanem az amerikaiaké (csúnya általánosítás). Magyarázzam a rasszizmust?
2020. dec. 15. 19:40
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Látom te teljesen agyhalott vagy. Na mindegy. Fél órája még itt lottózni akartál azt se tudtad mi ez az egész, most meg már te akarod megszabni a jelentkezési feltételeket.
2020. dec. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
🖕🏻🖕🏼🖕🏽🖕🏾🖕🏿
2020. dec. 15. 23:53
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Készítesz, vagy készíttetsz magadról egy kritériumoknak megfelelő fotót, utána regisztrálsz ingyenesen (ehhez kell a fotó) a következő Diversity Visa Lottery program évadra, utána mented a sikeres regisztrációról a nyugtázó dokumentumot.

Amikor már lehet ellenőrizni, akkor megnézed az ellenőrző oldalon, hogy kisorsoltak-e.

Annak esélye, hogy kisorsoljanak annyi, mintha nyernél egy darab kaparós sorsjegyen 5 millió forintot. Ezért lottó. Nyilván te döntöd el, hogy pazarolsz-e rá időt, vagy nem.

Persze lehet, hogy a már jelentkezetteket szűrik, például olyan legenda kering, hogy 25 év alatt és 45 év felett már ne jelentkezz, mert nem tesznek bele a "sorsoló kalapba". Ha így van, akkor még kisebb az esély a nyerésre.

Én is beadtam évekig, de egy ideje már nem. Nem érdekel. Nem pazarlom rá az időt. Akkor megyek az USA-ba amikor akarok, mint ahogy te is és bárki más is mehet, szabadon és ha már ott vagy és kifejezetten ott akarsz dolgozni, akkor kereshetsz munkaadót, aki már el tudja intézni a vízumot (nyilván nem takarításra, vagy egyéb fizikai munkára, hanem ha egy jó tudású mérnök, vagy orvos vagy, akkor jók az esélyeid).

2021. jan. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!