Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől megy tönkre hengerfej...

Mitől megy tönkre hengerfej tömités?

Figyelt kérdés

Az autómban most kell cserélni és azt mondták, hogy azért ment tönkre, mert sokat fargattam a motort.. Egy párszor kihuzattam 5K-ig, de én ugy gondolom, hogy most ez miatt nem kellene baja legyen.(benzines a gép)

Javitsatok ki ha tévedek.



2020. dec. 21. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Kepzeld el, hogy micsoda energiak mukodnek egy hengerfejben es pont a hemgerfejben, hiszen ott tortenik a robbanas, az ott felszabadulo energiaktol halad az auto .... kozben a hengerfejtomites egy nyamvadt 1,5mm vastag preselt anyag.


Ha szethajtod a motort, akkor a hengerfej tomites a leggyengebb reszeknel ateg es onnantol elszokik a szufla, keveredik a viz az olajjal ... abbol pedig kenesi gondok adodhatnak es besul a motor.

2020. dec. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Motorkerekpart szokas lecsutkazni, az autonal ha a fordulatszam a piros zonaban van, ott mar nincs nyomatek ... tok folosleges kihuzatni.


Halgass csak meg egy autoverseny rajtot .... ezerrel pakoljak fel a sebessegeket, nem huzatjak ki az autot.

2020. dec. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Piros zonába soha nem nyomtak ki, csak ameddig éreztem, hogy még van erő
2020. dec. 21. 13:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Kopó alkatrész. Előbb-utóbb tönkremegy, nincs olyan autó, amiben ne menne tönkre. Nyilván minél jobban nyomod neki, annál jobban fárad az anyag, de amíg csak a tömítés, addig ne fossál. Normális.
2020. dec. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!