Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy válasz érékelésekor miért...

Egy válasz érékelésekor miért azt veszitek figyelembe, hogy a válasz tetszik-e?

Figyelt kérdés

Rendszeresen van olyan érzésem, hogy mindenki csak az ízlésének megfelelő választ értékeli hasznosnak. A negatív válasz is lehet hasznos.

Szándékosan durva példa:Ha a Margitszigeten 20 liftes sílesikló pályát akarok építeni, az segít, aki lebeszél. Függetlenül attól, hogy NEM-mel válaszol arra, amit kérdeztem. Tudom, hogy a példa nagyon vad, de félreérthetetlen.



2020. dec. 22. 13:40
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

Beidegződés a közösségi oldalakról, hogy ha valamit olvasol arra reagálhatsz, hogy tetszik vagy sem. 15 évig ehhez az oldal hozzájárult abban is, hogy a hasznos/nem hasznos válaszok ikonja a Facebookról is ismert "tetszik" gombbal volt jelölve, illetve annak párjával, ami következik: nem hasznos = nem tetszik.


Ezen kívül az van minden válasz alsó sarkába írva az értékelőgombok elé: "Hasznos számodra ez a válasz?" - akinek nem tetszik, jellemzően nem is fogja hasznosnak találni.

2020. dec. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Mert az embereknek sérti az egójukat, ha valaki nem ért velük egyet. Volt egy kérdés, hogy "milyen előfizetésed van" valaki beírta hogy "telekom, előfizetős" oszt lement 20%-ra... Én meg csak pislogtam, hogy mi ezzel a baj? Teljesen jó válasz. Rövid, tömör...


Ja és vannak a trollok, akik el sem olvassák a választ csak lehúzzák.


Én egyébként csak a bunkó troll válaszokat szoktam nem hasznosnak jelölni, hiszen ennek van értelme. Még a simán bunkó válaszokat sem pontozom le, hiszen azért mert valami bunkó, még lehet igaz és teljesen jó, segítőkész válasz. Van, hogy egy ember csak akkor érti meg a dolgot, ha bunkón válaszolsz. Mint a kisgyerek. Hiába mondod hogy légyszi ne. Nem érdekli. Rácsapsz a kezére, utána érti.

2020. dec. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!