Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit takar az hogy LGBTQ friendly?

Mit takar az hogy LGBTQ friendly?

Figyelt kérdés
2020. dec. 28. 16:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Ha valamilyen helyre kiírják pl bolt
2020. dec. 28. 16:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egyfajta kampányolás/szolidaritás megmutatása. Viszont azt megszűrni, hogy meleggyűlölők ne tudjanak bemenni, úgysem tudják
2020. dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

LGBTQ barát hely, azaz NEM homofóbok az eladók, és a személyzet hozzáállása.

LGBTQ = lesbian,gay,bisex,trans,queer, rövidítése, ugyanaz magyarban: LMBTQ+: leszbikus, meleg, biszex, transz, a queer, pedig a többi, fel nem sorolt, de ide tartózó fogalmakra utal.


Példaként, milyen amikor NEM LGBTQ / LMBTQ barát egy bolt, mert ilyen atrocitást, ott nem tűrtek volna meg:

[link]

2020. dec. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor jól gondoltam.Bár nem tudom elhinni hogy van olyan bolt ahol kizavarnak egy meleget,ehhez nincs joguk.
2020. dec. 28. 18:49
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

A bolt bárkit kizavarhat indok nélkül. Magantulajdon védeleme sosem lesz alsóbbrendű a szexuális nyíltság védelmével szemben!


Ha az én boltomban szexelni akarna valaki, az még szemérem sertés és közbotránkoztatást keltő garázdaság, ami BTK. Ugye?


Ha nem szexelni mész be, csak szándékosan balhét kelteni, hogy egy vegyes boltban akarsz ízléstelenkedni, az megint olyan dolog, ami illem kérdése és simán ki lehet zavarni onnan.


Na most jön a jó része, mert az kvírek már lenyomták értő olvasás nélkül a pirosat. Azt írtam ízléstelenkedni. És ez nem identitás kérdés. Csak az a baj a kvírekkel, hogy az identitásuk mögé bújva ízléstekenkednek és utána a másikat tekintik homofóbnak, amikor az rászól. Ezt a viselkedést, amikor szándékos provokáció után valakit fóbiákkal illetnek a pszichológiában a fobofób névvel kellene illetni. A feltűnési zavarok mellett természetesen.



Ha bemész a boltba, mégis hogyan működik a szitu, hogy kiderül, te kvír vagy?

Mit kell ahhoz tenned, hogy lássák, biszex, vagy meleg vagy?


Ha téged bánt az, hogy a melegre azt mondják búzacsíra, melyik részed nem fogja fel, hogy ami neked sértő, azért van, mert más észre vett valamit, ami nem feltétlen való egy boltba.


Mesélj kérlek, mi alapján tudod megítélni, hogy kinek mi az identitása???

2020. dec. 29. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 EsztikeBEI válasza:
54%

Kedves homofób kommentet író válaszóló!


Először is: szerinted csak szexel lehet kimutatni azt, hogy esetleg romantikus vonzást érzel valaki iránt? Szerinted nem létezik olyan, hogy csókolózás? Vagy esetleg nem szólíthatod a szerelmedet "édesem"-nek vagy "drágám"-nak?


Másodszor: ha nekem lenne egy boltom, én is kirúgnám azokat, akik pubikusan akarnak sze*elni, nemtől függetlenül. Vagy te esetleg azt csinálnád, hogy "Fúj, ezek a melegek sze*elni akarnak, tünés a boltomból" a hetero sze*elni akaró pároknál pedig "Persze, gyertek csak, abban a sarokban most nincs senki"


Harmadszor: Hagyd a Queer-eket, had legyenek azok, akik lenni akarnak. Valószínűleg nem fog megváltozni, csak azért mert azt mondod "Csak akkor ízléstelenkedj, ha a párod tudja az identitásod".


Üdvözlettel: Egy homoromantikus, aszexuális lány

2021. febr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!