Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha lejárt terméke...

Naveles Crispin kérdése:

Mit tehetek, ha lejárt terméket adtak el nekem?

Figyelt kérdés
Csak arra vonatkozóan találtam adatot, hogy lejárt élelmiszer esetén mi a teendő, azonban ez esetben óvszerről van szó. Valójában az én helyzetemre már nincs megoldás (a terméket felbontottam, a bizonylat nincs meg, az üzlet már zárva), de ez nem is fontos, nem nagy összegről van szó. Inkább az aggaszt, hogy nehogy valaki más benézze a dolgot, és bajba kerüljön, illetve ebből kiindulva más termékekkel is probléma lehet. Tudom ezt jelenteni valamilyen hatóság felé? Azt gondolom ez legalább annyira fontos, mint a romlott tejföl a sparban..

2020. dec. 31. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Micsoda problémáid vannak! :-DDDDD
2020. dec. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyrészt a nem kívánt terhesség elleni védekezést nem tartom kinevetni való témának. Másrészt azt a szociális érzékenységet sem, hogy nem kívánok senki 18 éves fiának/lányának ebből fakadó problémát. Ha nekem eladták, másnak is eladják.
2020. dec. 31. 19:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Erre való a fogyasztóvédelem.
2020. dec. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


[link]


Telejen jogos, amit írsz, igazad van. A legutolsó link a legfrissebb, tavalyi. A középső fogyasztóvédelem felügyeleti szerve. Az első pedig általános tanácsokat fogalmaz meg.

2020. dec. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
De miért nem a boltban nézed meg a termék szavatossági idejét, MIELŐTT megveszed???
2020. dec. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A hozzászólásod remek, eddig én is eljutottam. Azonban csak elektronikai cikkekre illetve élelmiszerekre vonatkozó információt találtam. Ezért is írtam ide, hogy valaki tud-e ennél konkrétabbat mondani. Volt-e már valakinek gondja olyan termékkel, ami nem ebbe az említett két kategóriába esett. Neked nyilván nem az eddigiek alapján, kívánom maradjon is így.
2020. dec. 31. 19:24
 7/11 anonim ***** válasza:
26%

Amúgy meg erősen túlbiztosítottak ezek a dátumok.

Nem azt jelenti, hogy december 23-án még jó, és 24-ére megromlik... :-D


Kifejezőbb az angol meghatározás: best before

2020. dec. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves anonim, nem 1-2 napról van szó, hanem több mint 6 hónapról. Illetve te egyesével átnézed minden termék lejárati dátumát, amikor vásárolsz?


Köszönöm a linkeket Megan964!

2020. dec. 31. 19:29
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

IGEN! Egyesével megnézem!


Mi van ebben meglepő számodra?


Szerinted az lenne a követendő, amit te csinálsz, hogy nem nézed - aztán otthon észreveszed, és kiírsz róla egy kérdést a GYK-ra...???


:)))))))))



Látszik, hogy nem igazán szoktál vásárolni! Kérdezd anyádat, ő biztosan megnézi minden élelmiszer és egyéb termék lejáratát, mielőtt a kosarába teszi.

2020. dec. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szuper, ezentúl Te leszel a követendő példám! :) Továbbra is minden jót kívánok és azt, hogy maradj amilyen vagy! Szép estét.
2020. dec. 31. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!