Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valakinek van ötlete hogy mit...

Valakinek van ötlete hogy mit tudnék kezdeni a tanulási iránti félelemmel? Milyen hozzáállás szükséges, hogy a tanulásom ha nem is akadálytalanul, de ütemterv szerint haladjon? Valami módszer, hogy tudnék javítani bármin amin kell?

Figyelt kérdés

Eddig az összes próbálkozásom kudarcot vallott, ami igazából nem tudható be annak, mert nagyon gyakran halogatok. Tudni kell rólam, hogy "a legkevesebb erőfeszítés" híve vagyok, vagyis amolyan lustaság féle, igazából talán a motiváció hiánya miatt. Sok negatív/kudarc élményem van a tanulással kapcsolatban. A nagy mennyiségű tanulandó anyagrész ha 2-3

A4-es oldalnál több akkor hajlamosabb vagyok halogatásra. Kíváncsiságom megvan az érdekelt témák iránt, viszont ha nincs akkor tényleg nem megy semmi csak nagyon nehezen, de ez ellenkezik a mentalitásommal.

Nagyon jól tudom, hogy tanulással sikeresebb lehetek, viszont a gyermekkorban (általános 4. osztály) már erősen megvolt bennem a nyűg a tanulás miatt. Most jelenleg 22,5 éves, fiú/férfi vagyok...



2021. jan. 2. 11:41
 1/3 anonim válasza:
100%
Mielőtt leül az ember tanulni ugye végiggondolja, hogy mi az a mennyiség amit meg kell tanulni, és sokszor ez a visszatartó, ezért azt javaslom eleinte próbáld meg kisebb darabokra felosztani az anyagot.
2021. jan. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Segíthet, ha először csak átolvasod, aztán vázlatot írsz, aztán részenként elkezded kidolgozni az egészet.


Puskaírás közben vettem észre anno, hogy a leghatékonyabb módja - számomra - a tanulásnak, ha leírom és kidolgozom a témát. :)

2021. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
És miközben puskát írsz figyelsz arra hogy ne rontsad el és így még jobban megjegyzed. Ez alatt nem azt értem hogy használjatok puskát.
2021. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!