Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért gyorsult fel ennyire...

Miért gyorsult fel ennyire mindennek az elavultatása?

Figyelt kérdés
Pár éves cuccokat már lehet kivágni a francba ráadásul minden rohadt drága.Szerintem nincs ez jól így.

2021. jan. 5. 03:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Mert így több a haszon rajta.
2021. jan. 5. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

"Pár éves cuccokat már lehet kivágni a francba"

Kötelező? Senki sem mondta, hogy ezt így kell, vagy kellene.

Egyébként a fogyasztói társadalom ezt, és így sulykolja mindenkibe, aki fogékony rá.

Valóban nincs jól, és elképesztő ez a sok pazarlás. DE ki lehet kerülni.

2021. jan. 5. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Szándékosan kitalált elavulás. A gazdaságot a termelés működteti, ehhez vásárolni kell a termékeket. Csak az vásárol, akinek szüksége van rá, és akkor van szüksége ha a cucc tönkrement. Ezért minél hamarabb tönkremegy, annál jobban pörög a termelés, gazdaság. Gondolj bele, ha minden pl autó örökké tartana, akkor mindenki a dédszülei kocsijával járna, nem kêne másik, és az autógyárak már 1930-ban bezárhattak volna végleg.
2021. jan. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Új atót vesznek akkor is, ha a régi működik.

Új telefont, számítógépet akkor is vesznek, ha a régi működik.

Ugyan úgy vesznek alacsonyabb fogyasztású háztartási gépeket és szigetelő anyagot is, pedig a ház lehet régi is.


Aki csóró, mint én a cipőt is addig hordja, amíg a zoknia ki nem látszik. A zoknit meg stoppolom.


Az, hogy a dédanyám dagasztótálja még mai napig működik. Mi a fenének vennék újat. Egy Tupperware tál jó, ha ki ír 5-6 évet. Majd az emberek a sok műanyag hulladék miatt meddők lesznek. Az meg mire jó?


A gazdaság mesterséges pörgetése nem csak új termékeket jelent, hanem újabb diesel botrányt is. Ahelyett optimálizált lenne egy termék a szemét gyorsan előállítása a cél valamiért és aztán az átlag embert szidják a környezet rombolás miatt, amit a cégek hoznak létre a fogyástás erőltetése érdekében.

2021. jan. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2/


Na jó de ha te meg akarsz tartani pl egy telefont egy idő múlva úgy csinálják,hogy ellehetlenítsenek a rendes használattól,meg ugye az újdonságok beharangozásával is avultatnak vesznek meg embereket.Pl van olyan ,hogy valaki régi Pc-t használ internetezésre meg mondjuk filmnézés ilyesmi más meg azt mondja dobd a kukába mert sűrűn kell frissíteni pedig a régebbi is ellátja a feladatát amire használja xy.Szóval vagy újdonságokkal veszik meg az embereket,vagy ellehetlenítéssel,vagy meghibásodással meg ilyesmikkel.Senki nem nagyon gondol a következményekre itt az a baj én meg őszintén meg mondom úgy bele estem a szarba,hogy veszek valamit aztán már számolom az éveket meg szorongok,hogy na nem soká lehet ujjat venni de mennyit fizettem,mennyit fog érni meg milyen drága lesz az új.

2021. jan. 6. 01:59
 6/11 A kérdező kommentje:

3/


Csak itt a baj legtöbben akkor is vásárolnak mikor nincs rá szükségük.Például olvastam itt is fórumon xy meg vett egy telefont hú de jó meg minden aztán meg kiadtak egy újabbat vagy másik márka másik fajtát az illető már 3 hónap múlva cserélte is a telóját másikra,és ez nem csak egy ember sok mindennel így vannak.

2021. jan. 6. 02:01
 7/11 A kérdező kommentje:

4/


Igen de mindig azt mondják,hogy ha nem lenne kereslet nem lenne kínálat.De ahogy mondod létre hozzák a kínálatot,hogy ki kényszerítsék a keresletet így a fogyasztó lesz papíron a hibás.

2021. jan. 6. 02:04
 8/11 anonim ***** válasza:

Ajánlom ezt a videót. Kicsit hosszú, de megéri:


https://www.youtube.com/watch?v=8f8wxKWWxFA


A másiknak - szintén hosszabb - már a címe is beszédes. Pont az, amit kérdeztél.

https://www.youtube.com/watch?v=6b9bK6AoR3g

2021. jan. 6. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én rossz kapitálista vagyok. Vannak 50 éves ruhadarabjaim, amiken már van néhány folt és varrás, de még mindig ízlésesek és alkalmasak a funkciójuk betöltésére.
2021. jan. 6. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

8/


Az egyiket már láttam

2021. jan. 6. 23:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!