Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miután a posta elhagyta az...

Miután a posta elhagyta az előre fizetett nagy értékű csomagom, az emag nem hajlandó kártalanítani. Hol lenne a leghatékonyabb feljelentést tennem?

Figyelt kérdés
150.000Ft értékű előre fizetett csomagom nem vettem át amikor az MPL futár meghozta, viszont a posta rendszere átvett-nek mutatja (vírus miatt aláírni nem kell semmit). Az eMag addig nem hajlandó visszatéríteni a kifizetett összeget amíg a posta nem ismeri el felelősségüket, viszont 30 nap után a hivatalos válaszuk annyi volt, hogy "panaszom megalapozatlan". Hol és hogy lenne érdemes ezek után feljelentést indítani az emaggal szemben?

2021. jan. 7. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Fogyasztóvédelemnél.
2021. jan. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Ezert nem fizetunk elore, foleg nem ennyit.

Hogy tudod bizonyitani, hogy nem vetted at? Sehogy. Ha lelkiismeretes a postas, az az egyetlen eselyed.

2021. jan. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Rendőrségénél lopás miatt feljelentés.
2021. jan. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#2: És a posta hogy bizonyítja, hogy átvettem?
2021. jan. 7. 17:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A posta szerint atvetted, a terminalban vagy mittudomen mit hasznalnak, az van elkonyvelve. Futar szepen lekezelte neked.

Ertesitot kaptal, amikor jott volna a csomag, igaz? Vagy smst, mindegy. Aznap mar a futarnal volt a csomagod, be kell menni a postara szemelyesen, es megerdeklodni melyik futar volt aznap azon a körön, ahol laksz. Es elbeszelgetni a futarral.

2021. jan. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vetted át, gyanítom nem voltál otthon. Esetleg nem tudod igazolni valahogy, hogy amikor "átvetted" otthon sem voltál?
2021. jan. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Két csomagom érkezett és az egyiket átvettem, a másikat nem. A két csomagom két külön azonosítón érkezett.


Hol találom meg, hogy a környékemen melyik postai kirendeltség dolgozik?

2021. jan. 7. 17:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez cumi... én is a rendőrséghez mennék


Sajnos én is jártam hasonlóan a postával...

Néztem a csomagkövetést és írja, hogy sikertelen kézbesítés. Mondom hogyan? hát itt vagyok, nem járt nálam futár.

Másnap ugyenez, sikertelen kézbesítés.

Felhívtam az MPL diszpécsert aki meg tudta mondani, hogy melyik postahivatalban van a csomag. Az ő rendszere szerint a futár fel sem vette kézbesítésre reggel. Megadta a fiók telefonszámát is. Felhívtam őket is és mondom mi van, mondom a csomagszámot, erre a csaj: az kint van futárnál, nem vettem át.

Mondtam, hogy itt nem járt MPL futá... van kamera és portás is, tudom bizonyítani és az MPL diszpécser szerint meg sem próbálták kézbesíteni a csomagot.

öööö.ööööö jaa már látom, itt van nálunk a csomag... be tud jönni érte?


Tehát vagy az van, hogy ellopták

Vagy csak simán hozták a posta színvonalát.


A csomagkövetésnél látod, hogy hol vette fel a futár kézbesítésre a csomagot! Ha ennél nem, a másik csomagodnál biztosan.

Abba a postahivatalba menj be és borítsd rájuk az asztalt.

2021. jan. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Bp. 3. sz. csomagkézbesítő bázis"


Gondolom csak besétálok a raktárba és előveszem a műszakvezetőt :)

2021. jan. 7. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!