Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A mushi-shi hez hasonló...

Pogátsa22 kérdése:

A mushi-shi hez hasonló animét valaki ismer?

Figyelt kérdés

Igazából... jah

Ennyi



2021. jan. 12. 09:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Mesterműhöz csak mestermű hasonló, nem a műfaj... De talán a Kino no Tabi
2021. jan. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha Kino no Tabit ajánljuk, akkor írjuk oda feltétlenül, hogy a 2003-as verzióra gondolunk, mert az újabb a közelébe sem ér :)

Egyébként ez talán a legdurvább társadalomkritika, amit valaha láttam. Felsorolja a tényeket, hogy miért nem tudunk mi emberek normálisan együtt élni, majd jót röhög kilátástalanságunkon. Csendessége hasonló a Mushishihoz, és itt is össze-vissza utazgat a főhős.


Nekem az Aria széria jutott eszembe még. Hangulatban semmiképpen sem hasonlítanak, de ez is olyan csendes és nyugtató, cselekmény is alig-alig van. Minden részben van valami kis tanulság vagy bölcsesség. De ha bele akarsz kezdeni, ne úgy állj hozzá mint általában egy anime nézéséhez szoktál. Lefekvés előtt egy nehéz nap után, vagy kora reggel, amikor még azt se tudod melyik világon vagy. Ilyenkor élvezhető nagyon. Nem is muszáj figyelni, nyugodtan elkalandozhatsz, mégis a nyugodt hangulata megfog. Kicsit olyan mint egy meditáció.

2021. jan. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A Natsume Yuujinchou-nak van még szerintem hasonló hangulata, bár a Mushi-Shi jóval felülmúlja.
2021. jan. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!