Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudom mit csináljak?...

Nem tudom mit csináljak? Otthagyjam a sulit?

Figyelt kérdés
Jelenleg nappali képzésre járok hatalmas csúszással. 2014ben kezdtem itt(4 éves a suli/előtte ugyanezt a szakot csináltam egy másik egyetemen 2 évig, de újra kellett kezdenem az egészet elölről) . Most itt 2,5 évig minden nagyon jól ment, többször dícséretet is kaptam. Azonban volt egy tanárom, aki mindig a súlyommal piszkált. Amúgyis alacsony önértékelésű emberke vagyok, de ez totál kikészített. Onnantól viszont egyszerűen semmi nem megy. Azóta folyamatosan passziváltatok(egy-egy aktív félévvel, hogy ne szűnjön meg a jogviszonyom). A szüleim azt hiszik idén végzek, és minden rendben. Sajnos olyan tulajdonsággal rendelkezem, hogy nagyon szégyenlem ezt az egészet,és ezért nem tudok a szüleimmel sem erről őszintén beszélni. Ők azt akarják, hogy ahol lakunk, ott dolgozzak ebben a szakmában(ezt én nagyon nem szeretném). Természetesen passzív félévek alatt(2017óta folyamatosan) , és a suli mellett nyáron is dolgoztam. A problémám az, hogy elég nagy a kiesés... sok az újdonság a tanulmányokban. De, sajnálnám veszni hagyni azokat az éveket, amiket ott töltöttem, főleg így, hogy csak 1,5 év lenne vissza. Hagyjam az egészet, vagy csináljam végig?

2021. jan. 13. 11:26
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is: tanuld meg szeretni önmagadat. Hidd el, hogy egyszerűbb lesz elérni a céljaidat, ha egy jobb, önmagában biztos valakiként élsz, haladva a 100% felé! Tudom, mert ez nekem is hatalmas akadály volt. Persze, van, hogy van egy szarabb napom és letargikus állapotba süllyedek. De ezeket át kell vészelni, megesik:)

Én sem vagyok megelégedve a testemmel,ezért nekiálltam edzeni. Kezdetben tök elég,ha jógázol, az még viszonylag egyszerű és megnyugtató is a léleknek.


[link]

(ezt kezdetnek ajánlom:) bár ez a hajlékonyságra megy rá, bemelegítésnek jó)

Az ilyen köcsög tanárokat meg szard le,gyerekes viselkedést tanúsít, ráadásul a saját frusztrációját vezette le rajtad. Nekem ez már élből nem szimpatikus, hidd el, hogy van valami gabesz az életében.


Másodszor: gondolj bele mi tenne igazán boldoggá, hol akarod látni magad hosszú távon. Ha úgy érzed, x év után már le tudnád nyomni ezt a puszta 2 évet, akkor csináld meg. (Szerintem tuti lenne még időd utána tanulni. És tudnál mellete dolgozni is már. Ha eddig ment, simán meg tudod csinálni:) ). De ha annyira nem szeretnéd ezt csinálni, akkor ne tedd. Azt tedd, ami TÉGED boldoggá tenne. Ha szeretnék a szüleid, akkor szerintem meg fogják érteni és támogatni fognak.

Hajrá, szurkolok neked!!!❤️❤️

2021. jan. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!