Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, ha a postán...

Mit tudok tenni, ha a postán már elküldött csomagot - a megbeszéltek ellenére - a vevő nem akarja átvenni? Felléphetek ez esetben jogi úton is, hogy vegye át?

Figyelt kérdés
Van rá bizonyítékom, hogy megbeszéltük, hogy megveszi a postán elküldött csomagot, és bár megérkezett a postájába a csomag, nem jelentkezik érte.

2021. jan. 14. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lenyeled.. ennyi. Visszamegy hozzád a csomag,fizetsz érte és elfogadod,hogy átvertek.

Jogi út max akkor lenne oké,ha lenyúlt volna nem kevés pénzzel, de így csak kiröhögnének

2021. jan. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14 napig vissza is küldheti, nem?
2021. jan. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

14 napig maganszemely allhat el az internetes aruhazban megvett termek vasarlasatol. Ha az elado magamszemely es nem uzletszeruen arulja a termeket, semmi ilyesmi nincs.


#Kerdezo: remelhetoleg megtanultad, hogy utanvettel nem adsz fel tobet semmit, mert bizony annak a kockazata hogy a vevo komolytalan es nem veszi at mert megvette mashol, vagy meggondolta magat, vagy siman csak lesz*rja a egeszet, mindig benne van. Tenni semmit nem tudsz, mert a termeket nem vitte el, majd visszakapod amikor a posta is ugy erzi.

2021. jan. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Megtanultam, az biztos... Több ilyen nem lesz.
2021. jan. 14. 23:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Na azért nem eszik ilyen forrón a kását.


A szerződés - az adás-vételi szerződés is - kötelező érvényű mindkét félre nézve, miután megköttetett. Márpedig szerződéskötésnek minősül még a szóbeli szerződés is, még ha nehéz is bizonyítani. Ha viszont írásos nyoma van - például emailek, vagy weboldal üzenetküldési funkciója - akkor ott bizony bizonyítható a szerződéskötés.

Ebből kifolyólag nincs jogi akadálya a szerződésben foglaltak érvényesítésének. Kell hozzá egy ügyvéd, akinek nyilván fizetni kell, kell hozzá sok idő, mert mire egy ilyen ügy lezajlik, az sokszor évekig tart (bár elképzelhető hogy peres eljárás nélkül, ügyvédi felszólításra megoldódik a helyzet), de van az az összeg, aminek a behajtása ilyen módon is megérheti.

Szóval lehetséges tenni az ügy érdekében, csak erősen kétséges, hogy megéri-e - még akkor is, ha utólag az ügyvéd munkadíját is rá lehet verni az alperesre.

2021. jan. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ez eddig oké, de hol van itt szerződés? én inkább megállapodásnak mondanám. az, hogy van egy email amiben én azt irom, hogy megveszem, nem jelenti azt, hogy utána kötelezhet rá. jól is néznénk ki...nem védeni akarom a vevőt, de miért ne gondolhatná meg magát? arra is joga van.
2021. jan. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 wwcsaba válasza:
Én úgy tudom,hogy a posta behajtja a szállítási költséget a megrendelő személyen, utánvét esetén.
2022. dec. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!