Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikorra érkezik meg az MPL...

Mikorra érkezik meg az MPL csomagom?

Figyelt kérdés
A nyomkövetési szolgáltatásukban rákerestem, hogy hol jár a tegnap feladott csomagom. Azt írta ki, hogy Bp. 1 számú csomagkézbesítő bázisban van. A csomagom egyébként budapesti címre szól, tehát van arra lehetőség, hogy még aznap ( tehát ma, ha tegnap adtam fel ) megérkezik a címzetthez?

2021. jan. 16. 10:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Szombaton?
2021. jan. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen. Tegnap lett reggel feladva, és azt mondták a Postán, hogy megérkezik. Utána is olvastam, hogy van ilyen szombati csomagkézbesítés.
2021. jan. 16. 11:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Max hétfőn
2021. jan. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"és azt mondták a Postán, hogy megérkezik. Utána is olvastam, hogy van ilyen szombati csomagkézbesítés"

Ezt most nem értem. Akkor miért tőlünk kérdezed?

2021. jan. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mert még mindig nem érkezett meg a címzettnek. Nem tudom, hogy akkor miért mondják a postán dolgozók, hogy meg fog érkezni.
2021. jan. 16. 15:31
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtad, utána is olvastál a szombati kézbesítésnek. Akkor tudnod kell, hogy


┌─ • Szombaton 15:31-kor oktalan kommentben azt írnod, hogy „még mindig nem érkezett meg a címzettnek”, ugyanis a Magyar Posta, szombaton, csak 8-12 óra között kézbesít csomagot.

↑ Magyar Posta: POSTAI TERMÉKEK/SZOLGÁLTATÁSOK, TÖBBLET- ÉS KIEGÉSZÍTŐ SZOLGÁLTATÁSOK TERMÉKLAPJAI [továbbiakban: TLAPOK], 89. oldal, 18. 15 Szombati kézbesítés.


• A szombati kézbesítés egy, adott feltételek fennállása esetén, feladáskor igényelhető többletszolgáltatás. Díja: 1 535 Ft.

• Pénteki napon történő feladás esetén szombaton vagy szombati munkarend szerinti napon történő kézbesítési kísérlet kizárólag az 1 munkanapos időgarancia többletszolgáltatás egyidejű igénybevétele esetén garantált.

↑ TLAPOK 89. oldal, 18. 15 Szombati kézbesítés.

• Az 1 napos időgarancia szintén egy, adott feltételek fennállása esetén, feladáskor igényelhető többletszolgáltatás. Díja: 92 Ft.

↑ TLAPOK 87. oldal, 18. 13 1 munkanapos időgarancia. ─┘


Ha ezekkel a Posta által elvállalt, és általad megfizetett többletszolgáltatásokkal adtad fel a csomagot, és a Posta mulasztása miatt nem kézbesítették ma délelőtt, akkor jogosult vagy panaszt tenni, és a megfizetett különdíjak visszatérítését követelni.

Ha kár is származik a Posta hibájából történő késedelmes kézbesítésből, akkor annak megtérítését is kérheted a Postától; ha ennek önként nem tesznek eleget, akkor polgári peres eljárásban kezdeményezheted igényeid érvényesítését.


┌─ • Ha a fenti többletszolgáltatások nélkül került a csomag felvételére, akkor „A feladott postacsomag küldemények legalább 85%-át a feladást követő második munkanap, legalább 95%-át a feladást követő harmadik munkanap végéig kézbesíteni kell, vagy meg kell kísérelni azok kézbesítését.”

↑ Magyar Posta: A POSTAI SZOLGÁLTATÁSOK ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEI 76. oldal 11.2.2. 1) ─┘


Hogy pontosan mit kérdeztél, és hogy arra miért azt a tájékoztatást kaptad a postán, amit, azt itt a Gy.k.-n senki sem tudja kitalálni.

2021. jan. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!