Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pénteken adtam fel ajánlott...

Pénteken adtam fel ajánlott levelet elsőbbséggel. A nyomkövetés szerint még mindig a postán van, elveszett vajon a levél?

Figyelt kérdés
Hétfőn meg fogom kérdezni a postán de csak addig is idegesít... Miért van még mindig a postán?

2021. jan. 16. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Mikor, és hol adtad fel?


"Mit jelent, hogy a levél elsőbbségi?

Az elsőbbségi levél olyan külön jelzéssel ellátott postai küldemény, amelyre a felvételtől a kézbesítésig garantáltan elsőbbségi kezelést biztosítunk mind belföldi, mind pedig nemzetközi forgalomban. (Külföldre ún. nemzetközi elsőbbségi levelet küldhet.) Belföldi forgalomban a posta bármely felvevőpontján a postai járat indulása előtt elsőbbségi küldeményként feladott küldeményeket (megadott statisztikai garancia mellett) másnap kézbesítjük.


A statisztikai garancián belül tevékenységünket úgy szervezzük és működtetjük, hogy belföldi forgalomban, valamint a határt átlépő forgalom belföldi szakaszán a munkanapokon feladott küldemények 90%-át a feladást követő munkanapon, 97%-át a feladást követő harmadik munkanapon, míg nemzetközi forgalomban legalább 85%-át a feladást követő harmadik munkanap, 97%-át a feladást követő ötödik munkanap végéig kézbesíthessük, vagy ezt megkíséreljük."

Forrás: [link]

2021. jan. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Elsőbbségi levélként, tehát nem normálként. Tegnap adtam fel, Budapest 61-es postán.


A Posta honlapján ezt magam is elolvastam, bízom benne, hogy talán meglatja a kérdésemet egy postán dolgozó és megnyugtat, hogy a nyomkövetés olykor nem működik és nem elveszett a levél.

2021. jan. 16. 18:41
 3/7 A kérdező kommentje:

Megnézem, kedves válaszoló, hogy kettőnk között ki az, aki agyoniskolázott... Értsd meg, amit írtam, először. A kérdés arra irányul, hogy a nyomkövető szerint még mindig a postán van a levél, nem lett elszállítva a logisztikai depóba... Nap végén ürítik a postán a levélszekrényeket, tehát a státusza a levélnek az kellene, hogy legyen, hogy a feladó postáról atvittek a depóba.


Egyébként pedig, ha ilyen stílusban tudsz csak válaszolni, tartsd meg magadnak a mondandód.

2021. jan. 16. 18:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden postának van egy ideje, amikor elviszik onnan a küldeményeket. Nálunk 15:30, de a posta 16/18 óráig van nyitva. Ha pénteken én feladok itt egy elsőbbségi levelet 17 órakor, aznap nem viszik tovább a küldeményt, főleg, hogy hétvégén az a posta nyitva sincs. Ezt közölni is szokták, h aznap nem megy el, ha nagyon fontos másik postára kell vinni, ami tovább van nyitva és később megy a járatos (nálunk auchan posta pl).

Úgyhogy ha “későn” adtad fel a levelet, normális, hogy azt látod. De a nyomkövetés sem a legklasszabb szerintem.

2021. jan. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 BlackSword ***** válasza:
Attól függ, hogy járat előtt vagy után adtad fel, ha utána, akkor az még ott van...
2021. jan. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
10 órakor adtam fel.
2021. jan. 17. 15:15
 7/7 BlackSword ***** válasza:
Akkor az elment, de lehet hogy csak nem frissült az adatbázis...
2021. jan. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!