Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért gondolok folyton arra...

Miért gondolok folyton arra hogy meg fogok halni?

Figyelt kérdés

2021. jan. 19. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Mert sokat unatkozol.
2021. jan. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Mert meg fogsz tényleg. Csak nem mindegy, hogy mennyi idő és milyen élet után.
2021. jan. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Azert, mert nem arra gondolsz, hogy megnyered a lotto 5-ost es mire fogod kolteni a penzt :)
2021. jan. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
Nem tudom mit izgulsz ezen, mikor úgyis csak 2029. október 7-én fogsz meghalni.
2021. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Normális válaszokat szeretnék, ha nem tudsz ilyet akkor lapozz tovább!!!!

Azt hozzátenném hogy sok szerettemet vesztettem már el. Az egyiket múlt hónapban.

2021. jan. 19. 21:48
 6/8 anonim válasza:

Talán ez egy amolyan védelmi mechanizmus(?) Attól függ, hogy ki honnan nézi az ember.. Nekem is voltak ilyen tapasztalataim, csak ezek akkor jöttek, mikor vézna 40 kilós cérnagyerekként kellett nagyobb terráriumokat cipelni lépcsőkön fel és le.. Ott azért átpörgött többször az agyamon, hogy egy rossz lépés és rámesik a terrárium. Ezért gondolom, hogy ez egy védelmi mechanizmus, hogy jobban odafigyelj.


Ha pedig bármikor, bármelyik szituációban - legyen az evés, tusolás, munka - előjön a gondolat, akkor szinte biztos, hogy magával a halállal nem tudsz megbirkózni. A gondolat, hogy egyszer mindennek vége, ez emberi ésszel felfoghatatlan.

Nem véletlenül a tudatos álmodók úgy ébresztik fel magukat álmukból, hogy álmukban öngyilkosságot követnek el, így mivel az agy nem tudja elképzelni ezt az állapotot, az álom abban a pillanatban véget ér.


Remélem valamely gondolatmenetet elindítottam benned. :)

Zoltán, 20

2021. jan. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves Zoltán, köszönöm szépen a válaszod!
2021. jan. 19. 22:13
 8/8 anonim ***** válasza:
A haláleset kiváltotta ezt a (még) feldolgozatlan gondolatfolyamot benned. Mindenkinek meg kell állapítania egy viszonyt a halállal még életében, különben nem fog tudni teljes életet élni.
2021. jan. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!