Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Városon belül háziorvost...

Városon belül háziorvost szeretnék váltani. Elég az ha az új választott orvossal közlöm nála szeretnék regisztrálva lenni?

Figyelt kérdés
2021. jan. 22. 02:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elég. Ő pedig lekéri az előző orvosodtól az anyagokat, a teljes kartotékodat. Amit nem szeretnek azonnal átküldeni, mert annak alapján is kapják a kvótájukat. Úgyhogy, amint elvállalt a választott orvosod, írja le, és vidd az előző orvosodhoz, és hozd el a kartonkaidat.
2021. jan. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy kikértem az előzőtől (aki ugyan csak helyettesített, de nagyon bunkó volt velem - az eredeti körzetim szülésin volt) az anyagaim, a kartonom, mindent. Átvittem a másik körzeti orvosi rendelőbe, és anyám körzetijéhez akartam beregisztrálni, de ő nem vállalt el. Ellenben ajánlotta a kolléganőjét (vele szemben, és pár ajtóval odébb), aki minden további nélkül elfogadott. Ez egy kerületen belül volt.
2021. jan. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A váltáshoz az nem elég, hogy közlöd vele, hogy nála szeretnél regisztrálva lenni; ahhoz az ő beleegyezése is szükséges. Csak a lakcímed alapján területileg illetékes háziorvos köteles elfogadni, minden más háziorvosnak döntési joga van az elfogadásról. (Lásd: 2-es válasz.)

Ha elfogad, akkor valóban az az intézési mód, hogy átkéri az anyagod. Ez azért van, hogy ne legyen kellemetlen a páciensnek, hogy ő kéri el.

2021. jan. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!