Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért mosodában mosatnak az...

Miért mosodában mosatnak az amerikaiak? Annyit tudok, hogy nem engedik, hogy a háztartásokban mosógép legyen. Mi az oka?

Figyelt kérdés
2008. dec. 2. 13:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
5%

Húú, ugye ezt most nem komolyan kérdezed, bár sejtem hogy igen.

Szinte mindenkinek van otthon. A csövesek, lakókocsiban élők vagy utazók használják.


Ez olyan mintha azt kérdezted volna miért a gyorséttermekben esznek az emberek. Azért mert nem lehet tűzhelyük?


Ha több vagy 10-nél, akkor minimum naív vagy.

2008. dec. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Nem mosatnak, hanem mosnak. Vagyis mosunk. Én is amerikában élek és mosodába viszem a szennyest. Egyszerre három géppel mosok, igy is majdnem az egész délelöttöm rámegy.

Az oka meg az, hogy a legtöbb házban nincs mosógép. Nem is engedik és nem is tudnád hová tenni. Egyszerű viztakarékosság az oka. Mivel itt a bérházakban a lakbérben benne van a viz is, ezért az emberek nem spórolnak, mint otthon. De ha már mosni is lehetne, akkor egész egyszerűen estére nem lenne viz a házban. Hát ezért.

Vannak szerencsésebb házak és ott az alagsorban van a mosoda, de annak is külön vizhálózata van.

2008. dec. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Az első válaszolónak üzenem, hogy ne fikázzon le valamit, amiről nem tud.

Amerikában valóban nincs a háztartások többségében mosógép. És nem csak a csövesek mosnak mosodában, hanem mindneki, aki tiszta ruhát akar.

2008. dec. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Az első vagyok, és ezen ledöbbentem, kint éltem egy évet, és nálunk mindenfelé volt (vidék). Bocsánatot kérek hogy tudatlanul véleményt formáltam a kérdés feltevőjéről.
2008. dec. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
98%

Akkor ez igy lehet helyes, hogy vidéken az un. családi házakban van mosógép. A városokban, az emeletes házakban nincs.

Én egy 44 emeletes házban lakom, nincs mosógépünk. Sajnos.

2008. dec. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

èn is éltem kint egy évet. ès a családi házakban van, néhány nagy házban is. de álltalában a lakásokban nincsen. én au-pair voltam, és fél évet családdal fél évet másokkal laktam. a családnál volt a lakásban nem lehetett. szóval mi is mosodába jártunk.


az elsönek üzenem nézzen meg pár jóbarátok filmet és meglátja hogy nem csak a csövesek járnak oda. ott sok epizódban mostak mosodában.

2008. dec. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Első válaszoló, klassz, hogy bocsánatot kérsz, de talán egyszerűbb lenne nem minősíteni a kérdezőt, még akkor sem, ha azt hiszed, biztos vagy a válaszban!

Én soha nem voltam Amerikában, tévéfüggő sem vagyok, de azért azt már sok filmben láttam, hogy az amerikaiak mosodákba járnak, illetve pont tegnap egy amerikai magyarokról szóló dokumentumfilmben is volt erről szó a Duna TV-n.

2008. dec. 2. 15:33
 8/20 A kérdező kommentje:
Igen, pont a Jóbarátokat akartam én is példának felhozni!!!
2008. dec. 2. 15:35
 9/20 anonim ***** válasza:
80%

Hát lehet én vagyok hülye,de még mindig nem értem...

Hogyhogy nincs hova rakni?Miért nem engedik?Miért takarékosabb mosodában mosni,mint otthon?

2008. dec. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%

Első vagyok. Nem csak csövest írtam, de ez mellékes.

Kommentelő: Nemkéne-nemkéne, örülök hogy te mindig mindenkivel minden szituációban higgadt és kimért vagy, jó tulajdonság, de sajnos nekem tanulnom kell ezt. :) Sok hülye kérdés van itt, belefutottam, bocsánatot kértem, de az ujjamat azért nem vágnám le ha nem bánod.:)

2008. dec. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!