Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért mosodában mosatnak az...

Miért mosodában mosatnak az amerikaiak? Annyit tudok, hogy nem engedik, hogy a háztartásokban mosógép legyen. Mi az oka?

Figyelt kérdés
2008. dec. 2. 13:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti! Amerikában a bérházak nem úgy vannak, mint nálunk. Itt ha kiveszel egy albérletet, akkor vagy van berendezés, vagy nincs, ha van, akkor az általában nem a legszebb. A rezsit magad után fizeted, stb. De kint egész házakat adnak bérbe, úgy, hogy mindenki bérlő, ez ott tök természetes, és a lakbérben benne van a rezsi is, fixen. Ha sok vizet fogyasztasz, ha keveset, akkor is annyi. Ha az emberek otthon mosnának, akkor ez jelentősen megdobná a költségeket. Ha viszont mindenki maga intézi a mosást a mosodában, akkor az már az ő dolga. Amúgy szerintem nem lehet ez túl drága. Én csak Angliában voltam mosodában, de ott is csak aprópénz volt az egész. Bár macerásabb szerintem, mint otthon mosni, mert otthon bedobom a ruhát a mosógépbe, közben kiporszívózok, vagy főzök, míg a mosodában max újságot olvas az ember.

Az meg, hogy nincs hová tenni, azt jelenti, hogy nincs hely.

2008. dec. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 7 dollárba kerül hetente a mosoda. + az öblitő és a mosópor, de ezt itthon is ugyanigy meg kell venni.

Amit nem szeretek, hogy össze kell pakolni, el kell vinni és ugyanugy haza kell hozni.

De mivel minden sarkon van mosoda, és tudom, mennyi ideig megy a program, én nem ülök ott és nézem, hogy megy a gép, hanem pl. bevásárolok, elmegyek a bankba, postára.

2008. dec. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
100%
Aprópénz??????? Itt Angliában egy 20 perces mosás 3 Font (közel egy ezres), a szárítás 8 percenként 20 p és 5 kg ruhánál minimum 40 perc kell, az még egy font. Tehát 4 Font egy adag ruha. Ha egy héten mosok csak 1x színeset, fehéret és babaruhát, az hetente 12 Font. 100 fontért meg veszek 5 éves indesit mosógépet. Szerintem rohadt drága, nem beszélve arról, hogy ott kell állni a gép mellett, ki tudja előtted ki mosott....ÁÁÁ szerintem nagggyon gáz. És imádom a friss levegőn száradt ruha illatát és vasalni se olyan macerás, mintha gépben száradt volna.
2008. dec. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
92%
Azért az érdekes számomra ,hogy ezt a dolgot így oldották meg -vagyis sehogy -amikor építették a több emeletes épületeket!Mivel Am.a kényelemről és a környezetszennyezésről "szól" ,sehogy se áll össze a kép!Azt gondolta az építtető ,vagy befektető,hogy :ja,majd szépen elmennek mosni-mert annyi szabadideje van mindenkinek ,hogy csak na és az erőről már nem is beszélve ,hagy cipeljenek!Ez aztán a kényelem!
2008. dec. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

még annyit hogy németországban sem engedik a legtöbb társasházban a mosógépet. elég ritka hogy a lakásban lehet.

DE van a pincében egy mosókonyha ahova mindenki beállíthatja a saját gépeit, itt külön számláló van mindenre. ez se túl jó, mert mindig le kell cipelnem a mosókonyhába a dolgaimat. Viszont nincs a fürdöbe mosógép, így jó sok hely van. Mi a nyáron költöztünk új lakásba itt és a 13 lakásbol amit megnéztünk kettöbe lett volna a fürdöbe is hely.

2008. dec. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
51%

Nekem a heti 7 dollár simán megéri. És én nem állok ott mellette, mert tudom, hogy hány perces a program és akkor megyek vissza, ha már vége.

Ismerem a mosodás nénit is és ha nincs időm, akkor leméri és kimossa, összehajtogatja és másnap megyek érte. Sokan igy is csinálják. Szegény néni egész nap csak mos.

Viszont az tényleg szar benne, hogy közösek a gépek és hát ki tudja milyen koszos, büdös ember, esetleg fekete mosott előttem benne.És a száritógéptől ugye friss szaga sem lesz a ruháknak. Hiába teszek bele öblitőt, a szárotógép "kirázza" belőle. Vasalni viszont nem kell, ha még melegen kiveszem a gépből és összehajtogatom.

Ha kényesebb a ruha, pl. a férjem ünneplős ingei, én csipkeblúzaim, azt meg úgysem mosom itt, hanem beadom a tisztitóba. De ez van. Nem tudok rajta változtatni, mert más lehetőség nincs. Legfeljebb, ha családi házba költöznénk, ott kialakithatnánk magunknak az alagsorban mosókonyhát. De ameddig 1-2 millió dollárnál kezdődnek a legkisebb 1 szobás házak is, addig nem megyünk sehová és továbbra is béreljük a lakást.

2008. dec. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is kint élek már 6 éve, de valamit el szeretnék mondani: nagyon nehéz és nagy általánosítás azt mondani, hogy amerikában... ne feledjük, hogy egy egész kontinensnyi országról beszélünk. Amúgy én Chicagoban élek, a 21. emeleten a belváros legszívében és a lakásomban van mosógép és szárító is. Tudtommal minden szomszédomnál ugyanez a helyzet, de le nem ellenőriztem soha. És soha nem hallottam ilesmiről Chicagoban, hogy ne engednék meg, hogy mosógéped legyen, bárhol is laknál.
2008. dec. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
87%

Érdekes amit írtok. Én ezen idáig nem is gondolkodtam el igazán. Én is láttam már filmekben hogy mosodába mennek, de igazán fel sem fogtam. Én azt hittem, hogy ide azok viszik akik kényelmesek és nem akarnak otthon mosni, vagy kevés ruhájuk van csak ritkán koszos. Mert azért egy gyereknél vagy még többnél elég gáz lehet. Nem lehet semmi elcipelni aztán meg haza.

A másik meg, hogy fertőtlenítik azokat a gépeket? Mert hát vmi gombát így nagyon könnyű elkapni, vagy ha vki érzékenyebb akkor bármit.

Én csak azt tudom mikor kolis voltam akkor az alagsorban volt három mosógép, igaz ott ingyen volt, de volt hogy szóltak így egymás között, hogy most abba nem mossak a három közül, mert xy mosott benne és gombás vagy igénytelen. Vagy ha elromlott vmelyik akkor szívás. Így is sokat kellett várni a gépre, mert kevés volt ennyi emberre a három, de mikor elromlott akkor káosz. Két percenként jártunk le megnézni hogy lejárt e már vagy mi van. Mert volt aki lusta volt mindezek ellenére lejárogatni hogy megnézze hogy lejárt e már a ruhaadagja.

Na de hozzátéve nekem már ez is gáz volt vmilyen szintem. Jó az hogy itthon van a mosógép!!! Isteni áldás!!!

2008. dec. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
100%

nagyon tetszett a kérdésed, és bár nem tudom jól megmagyarázni, a tapasztalataim elmondom, ahogy kíváncsi vagyok a többiekére is!


voltam USA-ban párszor, pl. fél évre és több esélyem volt mosodában ismerkedni, mint bárhol máshol. iszonyú zártak tudnak lenni, bizalmatlanok az amcsik, csak felületesen kedvesek, amúgy rád se bagóznak.

utáltam használni a közös mosógépeket a mosodában, viszont olcsó volt, és más alternatíva se volt.

fura ez a nincs hely dolog, mert usa-ban alapvetően minden nagyobb, több a hely és a tér.

Kanadában ahol voltam, ott meg inkább volt jellemző hogy Sok emeletes házakban is volt saját mosógép és külön szárító is. Kanada azonban sok tekintetben másabb ország, megközelítésük valamivel közelebb is van az európai szokásokhoz.

2009. jan. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 attilav válasza:
Van még egy elég nyomós érv hogy főleg a társas házakban miért nincs amerikában mosógép. A 120v hálózat, ez ugyanis kevés egy mosógép üzemeltetéséhez, ahol van lehetőség oda vezetnek 3 fázist és úgy megvan a 240v és akkor lehet a lakásban mosógép. Olcsó megoldás lehetne elvileg a feszültség emelés az 1 fázisú hálózatokon is 240v-ra, azonban ezt a meglevő készülékek nem bírják el, az európai készülékek továbbra sem lennének használhatók a 60Hz miatt.
2012. júl. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!