Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kell nyerni sakkban?

Hogyan kell nyerni sakkban?

Figyelt kérdés
Tudom a lepéseket azt is hogyan kell felrakni a szabalyokat is szóval majdnem mindent mit tanácsolnátok mire figyeljek legjobban?
2021. jan. 24. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Arra figyelj hogy a kiralyodat ne ussek le.
2021. jan. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A királyt nem is lehet leütni. Ha olyan pozícióban van mintha, az a sakk. Ha sehova nem tud ellépni, az meg a matt. Arra kell törekedni, hogy te hamarabb adj mattot, mint ahogy kapsz.
2021. jan. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Egy válaszban nem lehet megfogalmazni. Rengeteg technika van, nekem személyes kedvencem a nyitott szicíliai, kezdők ellen a fried liver vagy a vezéráldozatra gondolkodás nélkül lecsapóknak a legál matt.


Ha gondolod taníthatlak, bár én is még csak pályázok a Candidate Master címre, 2100-2150 pont körül lehetek jelenleg.

2021. jan. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dióhéjban: Legfőképp arra kell törekednek, hogy te add, és ne kapd a mattot.
2021. jan. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Taktikusan, olyan stratégia mentén játszva, amelynek folyományaként előbb mattolod az ellenfeled királyát, mint hogy te kapnál mattot.

A sakk egy kombinatív stratégiai logikai játék, amelyben lényegtelen, hogy hány tiszt előnye van az ellenfelednek, ha ő kapja a mattot, - tehát nem feltétlenül az nyer, aki több, vagy több értékes bábut üt le.

2021. jan. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogy mire törekszek a sakkban? Egyrészt a centrumra. Térelőnyre. És lépéselőnyre...
2021. jan. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!