Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Össze fogunk költözni a...

Össze fogunk költözni a barátnőmmel, eggyütt szeretnénk bérelni lakást, stb. Mindketten munkaviszonyban állunk, 25 éves férfi vagyok, a barátnőm 23 éves nő, az én keresetem nettó 590 eFT, az Övé nettó 240 eFt. Milyen arányban finanszirozzuK?

Figyelt kérdés

Az foglalkoztat, hogy milyen arányban fizessük a lakbért, rezsit, étkezést, stb.. Sokak szerint 50-50%, viszont igy hogy én több mint dupla annyit keresek, nem érzem korrektnek Vele szemben.

Természetessen ő ragaszkodik a fele fele arányhoz, viszont mivel igényeink vannak, igy a havi kiadás kb 300 eFt lenne / hónap.


Lakás 130k

Rezsi 30k

Étkezés 130k

Net+Tv 10k


Ami extra kiadás ( saját kocsi, saját benzin, autópálya matrica, előfizetés telefonra, stb ezek mindenki logikus, hogy saját magának fizeti..

Gondoltam az étkezés és a rezsi felét fizesse, a többit pedig én.

( 15k rezsi +65k étkezés = 80k/ hónapba jönne ki, a fennmaradó 220 ezret/hónap pedig fizetném én.


Vélemények, illetve javaslatokat szivessen várok!

Milyen arányban, kinek mennyi beadandó férne bele férfi és női szemmel?



2021. jan. 29. 06:49
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Továbbra sem lakunk eggyütt. Viszont azóta kaptam 2* fizetés emelést ( 1* 10% amit én kértem és még egyszer 10% amit az állam kötelezte a munka adómat..)

Ő azóta sem dolgozik hivatalosan, de jövő hónapról vállalkozó . ( Körmözik otthonrol ) Erre külön helyiséget építetett a saját családi telken belül, amire én biztattam, erre büszke is vagyok. Mert így a munka utána fekete munka / hobby lett a valódi foglalkozása és nem másnak megy csicskulni.


Kb ennyi. Osszekoltozni nem fogunk szerintem meg egy jó pár évig :D

2023. szept. 23. 01:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!