Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valakinek van valami ötlete,...

Valakinek van valami ötlete, mi lehet a képeken látható tárgy?

Figyelt kérdés

Még tavaly nyáron kapáltam a kertben, a földben találtam egy elég furcsa tárgyat, amiről ötletem sincs, mi lehet. Itt lenne:

[link]

[link]

[link]

[link]


Rá egy hónapra találtam (szintén kertészkedés közben) egy másik hasonló eszközt. Ez már régebbinek tűnik, az alján pedig van egy érdekes szimbólum. Itt a képe:

[link]

[link]

[link]

[link]


Miféle tárgyak lehetnek ezek? Válaszaitokat előre is köszönöm!



2021. febr. 1. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Rakd be Google kép leolvasoba az szerintem meg mondja. De amúgy fogalmam sincs hogy mi ez.
2021. febr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve a méretét és a hátulját, én azt mondom, ezek gombok.
2021. febr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is, - az úgy nevezett - füles gombra tippelnék. Hacsak, nem volt valami titkos funkciójuk...

Gombok lehetnek a földben simán, ha volt ott régen valami csata. Talán később más is előkerülhet.

2021. febr. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utánanéztem, valóban füles gombokról van szó. Régen háborús terület volt a lakóhelyem környéke, így tényleg elképzelhető, hogy katonai ruházatról estek le. Esetleg egy hozzáértő felismeri a szimbólumot, illetve azt, hogy mennyi idősek lehetnek?
2021. febr. 1. 23:37
 5/7 A kérdező kommentje:
Az előzők válaszát köszönöm!
2021. febr. 1. 23:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez alapján:

[link]


1848-49 vagy 1867 utáni címer lehet.

Ott középen van egy 1848-49-es érme, annak a rajzolata hasonló.

De ez csak tipp.

2021. febr. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyéb ötletek?
2021. febr. 3. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!