Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mièrt ununk meg dolgokat?

Mièrt ununk meg dolgokat?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek zenét hallgatni és pont ezèrt ha találok magamnak egy zenét amit tökre jól megèlek, jól èrzem magam tőle, sokszor meghallgatom ezert hamar megunom.

Miért van az hogy a dolgok egy idő után már nem tesznek minket boldoggá? (Megunjunk őket).

Mit tehetnék hogy úgy élvezzek egy zenét mint ha akár előszőr hallanám (józan tudatállapotban)



2021. febr. 4. 02:11
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A depressziót azèrt jelöptem mert lehet depressziós vagyok és nálam leginkább így jelenik meg hogy különösebben felfigyelek erre "megunàs" dologra
2021. febr. 4. 02:12
 2/13 A kérdező kommentje:
*jelöltem
2021. febr. 4. 02:13
 3/13 anonim ***** válasza:
30%
Az Ember ilyen!
2021. febr. 4. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A zene nagyon változatos. Ha egy számot megunsz, van másik. Nem jelenti azt, hogy nem szereted azt. Matulát tudnám idézni : "aztán, ha mindig mákos rétest eszik az ember, a végin rá se tud nézni…"
2021. febr. 4. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Az ember nem ilyen. Bizonyos emberek ilyenek. És egyáltalán nem vagyunk egyformák.

Egy MBTI segíthet az önismeretedben. De egy big5 még jobb.


A boldogság nagy részben a hálaadási képességeinktől függ. Valaki annak örül, hogy kap levegőt, valaki annak sem, ha megnyeri a lottó főnyereményt.

2021. febr. 4. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Hozzászokik az idegrendszer, és valami új kell ugyanahhoz a kellemes hatáshoz. Így működnek a függőségek is pl nyugtató függőség, alkoholizmus. De azt hozzátenném, hogy a depresszió esetén kevésbé tud örülni az ember a dolgoknak, mert kevesebb örömhormon termelődik.

Ezért van, h pl egy boldog gyerek már egy gesztenyétől is örömmámorba kerül, míg egy depressziós annak sem tud örülni ha kap egy egész erdőt.

2021. febr. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az igaz hogy hogyha nem unnánk meg dolgokat akkor nem is tudnánk fejlődni. Viszont csak lehet valahogy fokozni dopamin, szerotonin, endorfin szintet hogy nem jobbak élvezzek egy zenét. Elkeserít hogy egy zenètől 3 éve még eufórikus hatàssal volt rám, azt már inkább csak unalomból hallgatom
2021. febr. 4. 05:50
 8/13 A kérdező kommentje:
*egy zene 3 éve még eufórikus hatàssal volt rám
2021. febr. 4. 05:50
 9/13 anonim ***** válasza:
Jinjer Pisces. Amióta kijött, minden nap meghallgatom. Nem tudom megunni. Van, hogy ezzel álmodok.
2021. febr. 4. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

A megunás egy alapvető önvédelmi eszköz, ami már a legegyszerűbb gerinceseknél is működik, és ezért egy egészséges ember esetében sem lehet hatástalanítani.

A megunás okozza, hogy a macska nem ül egész nap egy egérlyuk előtt, hiába hallja bentről a motoszkálást, hanem ha nem jön ki az egér, akkor elmegy másik egeret keresni.

A pozitív megerősítéssel persze késleltetni lehet a megunást, de egyszer akkor is eljön. Ha bezárnak egy macskát 200 egérrel egy üres szobába, akkor az első ötöt megeszi, utána már nem lesz éhes, de még nekifog megöldösni az egereket. Miután még 50-et megölt, megunja az ölést is, de még továbbra is félórát elszórakozik azzal, hogy megfogja az egereket, de akkor már nem öli meg őket, csak játszik velük. Aztán ezt is megunja. Ennek az a lényege, hogy hiába szórakozik jól, de feleslegesen pocsékolja az energiát, és feleslegesen pocsékolja az egereket, mert ha elfogynak, nem lesz mit ennie.

Ez a dolog annyiban függ össze a zenéddel, hogy ha nem unnád meg soha, minden egyes alkalommal annyira eufóriát éreznél tőle, akkor képes lennél folyamatosan ezt hallgatni, és nem mennél dolgozni (iskolába), meg nem mennél el a boltba kaját venni, mert az örömérzés felülírná azt a rossz érzést, hogy neked most valami kötelességed lenne. És egyszer csak éhen halnál.

Amúgy lehet, hogy valami jobb zenét kellene keresned, mert a jó zenéket (amik nem ilyen egyszerűek, magyarul nem slágerzene), azokat még 30 év után is szívesen hallgatja az ember. A Retyó rádió is ezen az elven működik.

2021. febr. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!