Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aki meg van keresztelve,...

Aki meg van keresztelve, annak tényleg 2 keresztnevének kell (kéne) lennie?

Figyelt kérdés
Na ez egy szépen megfogalmazott mondat lett. Bocsi. Szóval: meg vagyok keresztelve, de csak egy keresztnevem van. (Tehát pl. Kis Anna, nem pedig Kis Anna Dóra.) Mindig kérdezik, hogy "jé, te nem vagy megkeresztelve?", mert nincs második keresztnevem. Pedig meg vagyok! Akkor hogyhogy nincs második keresztnevem? Vagy hogy működik ez? Valaki el tudná magyarázni nekem? Köszi előre is :)
2010. aug. 16. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem sincs második nevem, pedig meg vagyok keresztelve. Még nem is hallottam erről.
2010. aug. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor jó :D

Én is így voltam vele, hogy "kéne második nevemnek lenni, WTF?", de akkor örülök, hogy nem én vagyok ezzel egyedül :D

2010. aug. 16. 13:03
 3/4 anonim ***** válasza:

aki meg van keresztelve, annak nem kell második név.

ugy tudom bérmálás után kell egy másodikat felvenni.

2010. aug. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sokak hiedelmével ellentétben a második keresztnév nem a keresztelés, bérmálkozás, konfirmálás "következménye"

Két keresztneve annak van, akit a születésekor 2 keresztnévvel anyakönyveztek. Ez benn van a születési anyakönyvi kivonatában és minden hivatalos okmányában. Pl az unokaöcsém nincs megkeresztelve, de 2 keresztneve van.

Keresztelőkor a gyerekek nem kapnak újabb keresztnevet.

Bérmálkozáskor választanak bérma-keresztnevet, de ez a hivatalos okmányokban, iratokban nem szerepelhet (kivéve az egyházi papírokat)

Konfirmáláskor nem adnak újabb keresztnevet.

Azért nincs második keresztneved, mert születésedkor nem adtak a szüleid csak egy keresztnevet. (ha akarsz még egyet, név változtatással kérhetsz, annyi, hogy ekkor nem változtatod meg a vezeték és keresztneved, csak felveszel még egy keresztnevet)

Ha katolikus vagy és fogsz bérmálkozni, kapsz mégegy kersztnevet, de az nem lesz a második keresztneved, csak a bérmakeresztneved.

Ha reforrmátus vagy és konfirmálni fogsz, nem kapsz másik keresztnevet.

A zsidók meg a születési anyakönyvükben szereplő névtől teljesen eltérő nevet választanak (kapnak?) és azon szólítják egymást. De ezt nem tudom, hogy mikor kapják, mert csak felnőtt zsidókat ismerek (és csak férfiakat, nem tudom a nőknek van-e) De az is lehet, hogy ez csak az orodox zsidóknál van, a neológoknál nem tudom, van-e.

2010. aug. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!